Şanssızlık veya musibet

Nickha

Kilopat
Daha fazla  
Genelde hayatımda birçok şey şanssız geçmiştir, özellikle de bir işi yapacaksam ve o işin başarısızlık oranı çok az bile olsa tutar ve başarısız olup kafayı yemeyi sağlarım, buna küçük yaşta anne ve babamın ayrılıp tüm kardeşlerimin annemin yanına gitmesi ve sadece benim babamla kalmam ve iki kişilik bir ailenin verdiği bir psikoloji de buna sebep olabilir. Kendimi düzeltmek için çok şey denedim spora başlamak bir zevk edinmek gibi şeyler ama çoğunda başarısız oldum. Genelde dertlerimden arınmak veya uzaklaşmak için oyun oynarım ama oyun oynarken bile sinir krizi geçiriyorum, eskiden futbol oynuyordum, kendime iyi bakıyordum ama şimdi galiba içimde bir tükenmişlik veya kabullenmişlik hissi var yaklaşık 3-4 senedir bu psikoloji içerisindeyim ve ne zaman mutluluğa kavuşacağımı bilmiyorum. İş yerinde çalışırken bile istemesem de bu psikolojiyi fark ettiriyorum ve bana neden ruhsuzsun diyorlar bende geçiştiriyorum. Hiç hareket edesim yok ve uzun süredir de duygusuzum hep aynı asık surat ve hep aynı olaylar artık hiçbir şeyi düşünmüyorum ne yarını ne ondan sonraki günü ne geleceğimi, sanki ruhum bedenimden ayrı gibi ve hayatımın sonuna kadar böyle devam edeceğim gibi. Arkadaş ortamındaki kimse beni anlamıyor tam tersi geldikçe üstüme geliyorlar, aramı açmaya çalışıyorum, geliyorlar benden özür diliyorlar bende onlardan başka kimsem olmadığı için onları affediyorum ama yine aynı senaryo, babamla hiçbir ortak yönümüz yok eve gelir gelmez odama geçiyorum, babam huzursuz herifin teki, apartmandaki çoğu kişiyle anlaşamıyor sürekli bir olay çıkarma derdinde, ne yaparsam yapayım düzelemiyorum, ve hiçbir zamanda düzelmeyecek gibi.

Geri
Yukarı