Sapphire 5600XT oyunlarda görüntü karıncalanıyor

Akmann

Femtopat
Hepinize iyi günler. Ben yaklaşık 1.5 ay önce bir kasa topladım ancak kartı aldığımdan beri bazı oyunlarda karıncalanma, görüntünün tam yüklenmemesi gibi sorunlar oluyor

Örnek video: Detroit Become Human Karıncalanma
NBA 2K20 Kusurlu doku

Sürücüleri DDU ile silip en baştan yükledim fakat fayda etmedi.

Not: Kasayı ilk topladığımda ilk prize taktığımda sigorta 1 kere atmıştı. Sonra prizi çıkarıp farklı yere taktığımda düzeldi. Detroit oyunu repack ancak 2K orijinal Steam versiyonudur. Benzer karıncalanma ARK Survival oyununda da olmuştu.
Ekran kartım: Sapphire Pulse 5600XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
FreeSync kapalı değil mi? Hangi kabloyu kullanıyorsunuz? Kabloyu değiştirme imkanınız var mı? ( DP, HDMI) bir değiştirip deneyebilir misiniz? Farkı Driver sürümlerinde de bu sorun varsa ekran kartında sıkıntı olabilir belki de. En son çare bir undervolt işlemi deneyin belki düzelir.

FreeSync kapalı değil mi? Hangi kabloyu kullanıyorsunuz? Kabloyu değiştirme imkanınız var mı? ( DP, HDMI) bir değiştirip deneyebilir misiniz? Farkı Driver sürümlerinde de bu sorun varsa ekran kartında sıkıntı olabilir belki de. En son çare bir undervolt işlemi deneyin belki düzelir.
Tekrardan selam. Freesync dahil her türlü ayarı kapattım. Bilgisayarı,monitörün kendisiyle gelen hdmi kablosuyla beraber kullanıyorum.Az önce farklı bir hdmi kablosu denedim ama durum değişmedi. Undervolt işlemi ürünü garanti dışına çıkarır mı ? Çünkü ekran kartım yeni sayılır. Daha 2 ay olmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı