Sapphire 7900XT alınır mı?

PSU değiştirerek az daha koyup RX 7900 XTX almak daha iyi olur.

700w PSU yetebilir. Ama emin olmak için PSU yükseltilebilir.
İşlemci, anakart, RAM ve monitör nedir?
Ryzen 5 5600x
Amd b450 tomahawk max
LG Oyun Monitörü 31,5 İnç G-SYNC™ QHD Ekran 144Hz Yenileme Hızı ve 5ms Tepki Süresi Siyah | LG Türkiye

Referans tasarım alınmaz. Performansı düşük ve çok ısınıyor partner modellerini bekleyin.
İşlemci ile ekran kartını elden cıkardım hocam.yarı fiyatına gelecek gibi. XTX modeli de olabilir

Referans tasarım alınmaz. Performansı düşük ve çok ısınıyor partner modellerini bekleyin.
Sıcaklık olayı ile ilgili bir şikayete rastlmadım, o bol ışıklı süslü kartlardan ne eksiği var şimdi bu modelin? Nvıdıa gibi tek fanlı Founder Edition olsa haklısın ama Amd bu tasarımı hem kullanışlı hem güzel olmuş.

Sıcaklık olayı ile ilgili bir şikayete rastlmadım, o bol ışıklı süslü kartlardan ne eksiği var şimdi bu modelin? Nvıdıa gibi tek fanlı Founder Edition olsa haklısın ama Amd bu tasarımı hem kullanışlı hem güzel olmuş.
Referans tasarımı boyut olarak ufak ve kompakt yapıda haliyle soğutma bloğu daha küçük o yüzden biraz sesli ve sıcak çalışıyor. Bu sıcaklık kritik seviyelerde değil tabii ki. Örneğin Asus tuf modeliyle referans modeli arasında boyut olarak çok ciddi fark var. TUF modelinde soğutma bloğu daha büyük ve 10-15 derece arası daha serin çalışmasını sağlıyor.

Referans tasarımı boyut olarak ufak ve kompakt yapıda haliyle soğutma bloğu daha küçük o yüzden biraz sesli ve sıcak çalışıyor. Bu sıcaklık kritik seviyelerde değil tabii ki. Örneğin Asus tuf modeliyle referans modeli arasında boyut olarak çok ciddi fark var. TUF modelinde soğutma bloğu daha büyük ve 10-15 derece arası daha serin çalışmasını sağlıyor.
Onu diyorum hocam, o kadar inceleme videosu çekenleri izledim. Kimse bu kart çok sıcak çalışıyor, diğer markaların ekstra soğutucu kartını alın demedilerde. Bana, referans model olarak yeterli soğutma yapabileceği yargısı oluştu. Tabi diğer firmaların soğutucu kapasiteleri vs daha iyidir, o.c potansiyelleride öyle ama referans modelinde üzeceğini sanmıyorum. 10-15 derece çok bir fark, o kadar fark olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı