Sapphire HD7950 nasıldır?

HaLiL21

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün 350TL ye garantisi hala devam eden referans kart tasarımlı HD7950'yi aldım. Referans tasarımına karşı çok olumsuz yanıt var fakat benim ekran kartına verebileceğim daha fazla da bir bütçe yoktu sizce iyi mi yaptım yoksa daha iyi önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki devir olarak ne eksisi bulunuyor? Bu kart güç karşılaştırılmasında 7950 nin bayağı gerisinde kalıyor

Son düzenleme:
Aldığın fiyata göre performans iyi olacaktır. Hd serisi R serisine göre güncellikte geride kalıyor.

R7 mimari olarak iyi midir? Hocam ilk başta kartların güncel versiyonlarını belirteyim. HD 7790'ın güncellenmiş hali R7 260x'tir. HD 7950'nin güncel hali R9 280'dir. Güncel hali ile eski hali arasında aman aman bir fark yoktur. Ayrıca DX 12 ve mantle desteği HD 7000 serisine de gelecektir:
AMD'nin resmi açıklaması:

"Known issues list for AMD Catalyst™ 14.1

Below are the known issues AMD has found in the first Mantle-enabled Beta driver. We are providing

this driver as is to highlight the potential of Mantle and are hard at work to further enhance the user

experience.

 Mantle performance for the AMD Radeon™ HD 7000/HD 8000 Series GPUs and AMD Radeon™

R9 280X and R9 270X GPUs will be optimized for BattleField 4™ in future AMD Catalyst™

releases. These products will see limited gains in BattleField 4™ and AMD is currently

investigating optimizations for them as they are the next highest priority products.

 Intermittent stuttering or stability issues may occur when utilizing Mantle with AMD CrossFire™

technology in BattleField 4™

 Notebooks based on AMD Enduro or PowerXpress™ technologies are currently not supported by

Mantle in Battlefield 4™

 Portrait mode display configurations are currently not supported under Mantle in Battlefield 4™

 AMD Eyefinity technology is not currently supported in the StarSwarm application

 Disabling AMD CrossFire™ technology in the AMD Catalyst™ Control Center may cause a system

hang. If you experience this, a reboot will ensure that AMD CrossFire™ is disabled."

Çok teşekkür ederim,benim için çok fazla güç olmasına gerek yok yani tam bir gamer değilim güncel oyunları yeterli seviyede oynamam yeterli..Yeni seri olunca fiyatlar artıyor,piyasası da düşmüyor.Şu anda sorsanız elimde HD 3850 var oyunlarda pek bir şikayetim yok,üst düzey oyunlar hariç :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı