Satılık Sapphire Pulse RX 550 2 GB

diegoarmano

Hectopat
Ürün Sapphire Pulse 2 GB modelidir. 2. sahibiyim yaklaşık 5-6 aydır bende benden önce ki sahibi de 4-5 aydır kullanmadığını yedek kart olarak dolapta beklediğini söylemişti. Kartta performansa etki eden herhangi bir sorun yok. Sadece açılırken pembe yazılar çıkıyor ama ben VGA-HDMI dönüştürücü ile kullanıyorum ve sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Şu konuda sorundan bahsetmiştim. Kart 5-6 aydır bende ama ilk 3-4 ayında ofis bilgisayarında kullanıldı. Yani kartın takılı olduğu bilgisayar çok kullanılan bir bilgisayar değildi. Son 2 aydır falan evde ve biraz daha fazla kullanılmaya başlandı. Kutusu duruyor. Fiyat olarak aklımda pek bir şey yok çünkü karta 1100-1200 TL yazan var ama RX 570'ler 1500-1600 TL'ye gidiyor. Fiyat teklifi bekliyorum kısaca.

Fiyat olarak güncel 850 TL düşünüyorum.

Son düzenleme:
GTX 780 TI FE. Süs olarak tam 5 senedir duruyor rafta 1-2 defa elektrik aldı o kadar. Üstüne nakitle olabilir.

GTX 780 TI FE. Süs olarak tam 5 senedir duruyor rafta 1-2 defa elektrik aldı o kadar. Üstüne nakitle olabilir.
Hocam açıkçası RX 560-570 serisi haricinde bir upgrade düşünmüyorum belki GTX 1060 falan olabilir çünkü güç kaynağım çok kuvvetli değil bu işlerden anladığını bildiğim bir arkadaşıma gösterdiğimde 150W'lık bir ekran kartını aşma demişti 780 Ti'de sanırım 250W tüketiyor.

Hocam açıkçası RX 560-570 serisi haricinde bir upgrade düşünmüyorum belki GTX 1060 falan olabilir çünkü güç kaynağım çok kuvvetli değil bu işlerden anladığını bildiğim bir arkadaşıma gösterdiğimde 150W'lık bir ekran kartını aşma demişti 780 Ti'de sanırım 250W tüketiyor.
evet powerhungry bir karttır kendisi.

Arkadaşlar bahsettiğim sorun dönüştürücüden kaynaklı değilmiş. Çünkü sistemime aynı dönüştürücüyü kullanarak farklı ekran kartı taktığımda böyle bir sorun yaşamadım. Yalnız hiçbir şekilde performansına etki etmiyordu kartın. Yine de sorun olduğunu söylemek istedim. Pembe çizgiler şeklinde çıkıyor. 850 TL düşünüyordum ama fiyat hakkında yorumlarınızı alabilirim ona göre güncellerim.

Geri
Yukarı