Sapphire Pulse RX 5600 XT BE 2850 TL'ye alınır mı?

Tüm 2060'lar aynı ısıyı üretmiyor mu?
Çip aynı olsa bile soğutma bloğu ve kartın iç yapısını (PCB) firmalar özel üretiyorlar. Bu da doğal olarak ısıyı doğrudan etkiliyor. Yoksa dediğiniz gibi bütün RTX 2060'lar -tabii frekansları aynı ise- aynı ısıyı üretir.

Genel olarak önerim bu bütçede RX 5600 XT'den yana ama RTX 2060 almak istiyorum derseniz soğutması başarılı Gaming X, ASUS STRIX veya orta-üst soğutma imzalarına sahip modelleri tercih etmeniz.

Peki alınır demenizin sebebi Zotac 2060'ın RX 5700 XT'nin bu modeline göre üstünlüğü müdür, eğer öyleyse Zotac 2060 hangi konularda üstündür?
Diğer bir sorum aradaki fiyat farkını vermeye değer mi?
2060 5700 XT'ye üstün değil, 5600XT'ye göre üstündür.
Gigabyte modeli ısınma sorunlu, o yüzden Zotac önerdim.
Daha az sorunlu bir driver, RTX, DLSS istiyorsanız aradaki 200 TL farka değer.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim, bir süre bu iki ekran kartı hakkında araştırma yapıp sonunda birini seçeceğim bir aksilik olmazsa.
Bu konuya ek olarak psu öneriniz olur mu?

İşlemcim i5 9600K
8x2 16 gb 3200 Ram
Anakart MSI MAG Z390M MORTAR
Kasa olarak da DARK GUARDIAN 4x12 Fan
İşte ekran kartı tarafında da ya RX 5600 XT ya da RTX 2060 serisinden bir model olacak.

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ediyorum.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim, bir süre bu iki ekran kartı hakkında araştırma yapıp sonunda birini seçeceğim bir aksilik olmazsa.
Bu konuya ek olarak psu öneriniz olur mu?

İşlemcim i5 9600K
8x2 16 gb 3200 Ram
Anakart MSI MAG Z390M MORTAR
Kasa olarak da DARK GUARDIAN 4x12 Fan
İşte ekran kartı tarafında da ya RX 5600 XT ya da RTX 2060 serisinden bir model olacak.

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ediyorum.
Bende aynı ekran kartları arasında ikilemde kaldım. İncehesapta xfx thic 3 modeli de 2850 TL ye satılıyor. Sapphire mı yoksa xfx mi alınır kararsızım.

Bende aynı ekran kartları arasında ikilemde kaldım. İncehesapta xfx thic 3 modeli de 2850 TL ye satılıyor. Sapphire mı yoksa xfx mi alınır kararsızım.
O konuda şu video belki karar vermenize yardımcı olabilir. Videoyu çeken kanal zaten namını salmış bir kanal, buyrun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O konuda şu video belki karar vermenize yardımcı olabilir. Videoyu çeken kanal zaten namını salmış bir kanal, buyrun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2 gün önce İtopya'da Asus Tuf 3 O.C modeli 2849TL'ye satılıyordu onu araştırayım derken kampanya bitmişti ve fiyatı tekrar yükseldi. Sizce 3 fanlı RX 5600 XT modelleri arasında performans ve soğutması en iyi olan f/p modeli hangisi. Bu indirim günlerini kaçırmadan mutlaka almam gerek.

Geri
Yukarı