Sapphire Pulse RX 5700 XT vs Gigabyte RX 5700 XT OC

semiramist1

Decapat
Selamlar,

Sapphire Pulse RX 5700 XT satın aldım. Bana maliyeti 3786 liraya geldi. Değerlendirmem sırasında Gigabyte modelini gözden kaçırmışım. Siparişim kargoya verilmedi ve değiştirebilirim. Eğer değiştirirsem Gigabyte'ın bana maliyeti 3937 liraya geliyor. Aralarında ki 150 lira farka değer mi?
Bu videoda çoğu 5700XT versiyonu karşılaştırılmış. İki versiyonda gayet başarılı gözüküyor. GPU Sıcaklığında Sapphire iki fanlı olmasına rağmen daha başarılı. Videoyu alacaklara tavsiye ederim. Çok bilgilendirici.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ikisi de başarılı. Sapphire amd ekran kartlarında gercekten iyi iş yapıyor. Burada Gigabyte tercih ederdim sebebi de 3 fan olması. Pulse biraz geri bi model üstüne Nitro serisi geldi. Sapphire Nitro bulabilirseniz bu fiyatlarda kesinlikle onu tavsiye ederim ama bulmak zor biraz tabi.

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Sinerji de satılan ürünün bana maliyeti 4027 liraya geliyor. Vade farkından dolayı hb, n11 gibi siteleri tercih etmek durumundayım. İkisi de bana fazlasıyla yeter ve sorun çıkarmaz diye umuyorum. Ancak burada merak ettiğim durum aradaki 150 liraya değip değmeyeceği. Performans açısından iki kart arasında %2 ya var ya yok.
Ikisi de başarılı. Sapphire amd ekran kartlarında gercekten iyi iş yapıyor. Burada Gigabyte tercih ederdim sebebi de 3 fan olması. Pulse biraz geri bi model üstüne Nitro serisi geldi. Sapphire Nitro bulabilirseniz bu fiyatlarda kesinlikle onu tavsiye ederim ama bulmak zor biraz tabi.
Ne yazık ki güvenilir bir şekilde alabileceğim sitelerden bana maliyeti 4400 liraya geliyor. O fiyata çıkamam.

Fan ömrü diğer modellere göre daha az gidiyor.
Fan ömrü modelden modele değişmiyor mu? Bana göre markaların bir önemi yok çünkü her model başlı başına farklı olabiliyor. Ama tecrübenizi dinlemek isterim.
Biraz daha araştırdım. Gigabyte her ne kadar performans ve soğutma konusunda başarılı gözükse de, diğer forumlarda ürünü kullanıp iade eden sayısı epey çok. Sinerjiden 2 kere aynı ekran kartını alıp, 2 kere de iade eden kullanıcılar gördüm donanımhaberde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu tarz gönderiler pek iç açıcı gözükmüyor. Belli ki kalite kontrol bakımından çok başarılı bir iş yapmıyor Gigabyte. Vram sıcaklığı ve junction değerinin çok yüksek olmasıyla ilgili bir sürü şikayet var.

Sapphire Pulse siparişimi değiştirmeyeceğim.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı