İnceleme Sapphire Pulse RX 6600 XT

@mrth87

Performansını belirtmek için 1080p-1440p denemeleri yapılır ancak grafiklerin gelişimini düşünürsek 1-2 seneye net bir 1080p kartı olacaktır. Zaten 1500 TL'lik AMD-Intel işlemcilerle 1080p'de rahatlıkla tam yüke sokulabiliyor. Yani 1440p için 6700 XT daha doğrudur. Fiyatını bilmiyorum tabii.

Evet hocam. O yüzden sordum işte. Rx 6700xt vardı fazla geliyor diye sattım ")

Güzel inceleme hocam. 4 GB RX 570 kullanıyorum. Dying Light'da iyi bir performans veremiyor. Birkaç sene sonra RX 6600 XT ya da RTX 3060 almak iyi bir fikir mi?

İyi fikir. RX 570 4 GB gayet güzel bir kart seni idare edecektir. Yalnız ekran kartı yükseltmesine gelmeden önce işlemcine el atabilirsin. Bu sürede Ryzen 5300/5500 gibi masaüstü işlemcileri çıkarsa güzel bir yükseltme olur.

4 GB RX 570 kötü kart değil ama Dying Light'ı 100 FPS oynamak gibi bir hayalim vardı ve maalesef olmadı. Ekran kartı fiyatları çok arttığı için bu ekran kartını almak zorunda kaldım. Eğer öyle olmasaydı 8 GB 5500 XT alacaktım. Hocam dediğiniz işlemcilere yükseltme yapmak için anakart da değişmeli değil mi? Benim asıl depolama fetişim var, ilk önem verdiğim konu depolama. Sizin HDD sesli mi?

HDD'yi nadiren oyun amaçlı kullanıyorum iki adet var bende 1,5 TB 5400 RPM olan biraz sesli ve yavaş ama diğeri ideal. Depolama için duruyorlar. 5500 XT 8 GB eski kartımdı bayağı sağlamdı sürücülerle de uçuyordu ama 700 TL farka 6600 XT alma şansı doğunca sattım minerın birisine. Anakartını değiştirmen mecburi olmayacaktır 5000 serisi B450'lerde çalışıyor.

Anakart değiştirmek gerekmiyorsa, RAM'leri satıp, 2x16 RAM alırım ileride

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…