Sapphire R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit Sadece Fanlar Çalışıyor

Daha fazla  
Beyler Sapphire R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit bu ekran kartını aldım 651TL'ye.
Benim bir sorunum var. Benim anakartım ve güç kaynağım da sorunlar var.

1 Anakart anakartım baya eski yani tofaşa ferrari motoru takıp denemek gibi oluyor. Anakartım DX10 ama ekran kartı DX11.2.

2.Güç kaynağı en fazla 420W veriyor ama ekran kartı 500W istiyor. Ben takıp denedim, sadece fanlar çalıştı. Yandı diye korkuyorum. Yanarsa garantiye gönderebilir miyim?

3. Anakartım ve güç kaynağını değiştirirsem anakart çok sorun yaratır. Anakart DDR2. Yeni alırsam DDR3 olacak ve yeni RAM almak zorunda kalıcam. Bana çok fazla parasal sorun yaratır
ama ekran kartını oynamak istiyorum. O kadar para verdik.
s13.gif

4. Güç kaynağı yerine kasa da alabilirim dedim. O zaman yeni PC toplamış oluyorum.
Bu ekran kartını nasıl yapıcam? Yardım edin.
s11.gif

Resimdeki gibi olmak istiyorum
s18.gif

Ekran kartı elimde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sizin de söylediğiniz gibi anakartınız eski olduğu için görüntü vermiyor olabilir. Ekran kartından kaynaklanan bir sorunda olabilir, sonuçta ''Sapphire''.

Bütçenizi biraz daha biriktirip yeni sistem alsaymışsınız keşke. Yeni bir DDR3 anakart alınca, yeni RAM almak zorunda olacaksınız. Bir de güç kaynağınızı değiştirmelisiniz. İşin içine kasa da girerse, yeni bir sistem toplamış oluyorsunuz. Bence ekran kartını farklı bir sistemde sorunsuz çalıştığından emin olun ve diğer sistem parçalarını almaya bakın derim. Önceliğiniz anakart olmalı ve RAM olmalı. Eğer karar verirseniz, yeni konu açıp tavsiye alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı