Sapphire RX 460 Sıcaklık Sorunu

ozanyigit

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Sapphire RX 460 ekran kartı kullanıyorum. Boşta iken 30-40 derece ve oyundayken (GTA 5) 75 dereceye kadar çıkıyor bu normal midir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartta ufak bir sıkıntı vardı sanırım kendiliğinden çözüldü. Teşekkür ederim ilginiz için.
Kasada takılı fan sayısı, kasanın temizlik durumu, boyutu, kablolama gibi bir çok nedenden dolayı parçalar normalinden biraz daha sıcak olabilir.Bu değerler OC'suz halde 80 ve üstüne çıkmadığı sürece benim gibi takıntılı değilsen sorun oluşturmaz. Normalde 90 dereceler turuncu noktadır ama eğer el değemiş kart 80lere varıyorsa bir bakmak gerekir hani. Bir daha olursa önce kasayı temizle kablolamayı düzelt. Kasanın içiyle oyna anlıcağın. Yine de yük altında bir kartın 75 dereceleri görmesi sorun teşkil etmez "ılık" çalışıyo deriz.

Kasada takılı fan sayısı, kasanın temizlik durumu, boyutu, kablolama gibi bir çok nedenden dolayı parçalar normalinden biraz daha sıcak olabilir.Bu değerler OC'suz halde 80 ve üstüne çıkmadığı sürece benim gibi takıntılı değilsen sorun oluşturmaz. Normalde 90 dereceler turuncu noktadır ama eğer el değemiş kart 80lere varıyorsa bir bakmak gerekir hani. Bir daha olursa önce kasayı temizle kablolamayı düzelt. Kasanın içiyle oyna anlıcağın. Yine de yük altında bir kartın 75 dereceleri görmesi sorun teşkil etmez "ılık" çalışıyo deriz.
Doğru dedikleriniz bendeki sıkıntı şuydu; oyuna girdiğimde aşırı bir kasma vardı ben de sıcaklık ile ilişkilendirdim ama sanırım bu yanlıştı. Ekran kartımı garantiye gönderdim ama yaptırmadan geri istedim kasama taktığımda düzgün çalışıyordu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı