Sapphire RX 480 Nitro Performans Sorunu

xxneedgexx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ürün dün elime geçti. Bilgisayarıma bağladım ancak GTA 5'i açtığım zaman video kayıtlarına başladığım an 30 FPS gibi absürt rakamlarda oynuyorum, bilgisayarımın yavaşladığını hissediyorum. Anakart modeli Asus M5A78M LX3, anakartım darboğaz mı yapıyor ?

• Güç kaynağım: Corsair CX850M
  • Ekran kartım: Sapphire Nitro OC RX 480

Kullandığın işlemciyi belirt, sorun muhtemelen o.

Belli ki FX serisi bir işlemci kullanıyorsunuz. FX 6300 derseniz hiç şaşırmam. RX480 gibi bir ekran kartı i5 6500 altında işlemcilere takmak bir hata olur, darboğaz kaçınılmaz olur.

İşlemcim FX 8350. Normal bir şekilde oyun oynarken sorun yok ama Fraps ile kayıt almaya başlayınca fps 30-20 arasına kadar düşüyor. Sorunumu çözüp oyun kayıtları çekmek istiyorum. Sıkıntı sizce nerede ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Video kaydınız hangi yazılımla, ne kullanarak yapıyorsun ? GPU ile H.264 kayıt almanız lazım.
Tam olarak ne yapmalıyım detay verir misin abi ?

Yeni anakart aldım "MSİ 970 Gaming" herşeyi düzgün bir şekilde bağladıktan sonra format attım. Ancak halen 15-20 fps veriyor kayıt alırken şu koca forumda yok mu bilen bir kişi ?

Var ve size çözümü de söyledik. Sosyal'in birçok yerinde de söyledik birçok videoda da söyledik. Ama tekrar söyleyelim.

Öncelikle eski sürüm yazılım kullanmayın diyoruz. Fraps, 2013'ten beri güncellenmeyen bir abandonware konumunda.

Sonrasında ben şahsi sayfamda da şöyle bir paylaşım yaptım:

Recep Baltaş - Zaman Tüneli | Facebook

Ya AMD'nin Gaming Evolved yazılımı ile gelen Plays.TV kullanarak kayıt alacaksınız ya da Bandicam lisansı alıp AMD APP ile kayıt yapacaksınız:

Bandicam 3.2.3 Sürüm Notları

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı