Sapphire RX 5700 XT için PSU ve kasa önerisi

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Nitro+ modelini alacağım. Şu anki kasam Corsair SPEC-05 ve Corsair VS550W büyük ihtimal 80+ güç kaynağım var. Kasayı hep değiştirmeyi planlıyordum. Şu an için PSU bütçesi şöyle söyleyim size. Kart 3800 TL indirimle hadi diyelim 3000 TL'ye düştü. Arada 800 TL'lik fark var. Oraya bir PSU sıkıştırmayı düşünüyorum. Ekstradan bir kasa almayı düşünüyorum. Fakat ona ne kadar bütçe ayırcağım konusunda daha fikrim yok ki kasa piyasasını bile bilmiyorum. Kasada şu özellikler olursa güzel olur.

-Önü mesh yapılı olsun.
-Ön ve üst kısımda toz filtresi(ikide bir kasayı temizlemek istemiyorum).
-RX 5700 XT Nitro+ içine tam rahat bir şekilde sığmazı gerek
-Üste 240mm sıvı soğutma takacak yer olması gerek.
-PSU saklama yeri.
-Kasada önde 3 tane RGB fan olursa çok güzel olur benim için. Çünkü sıvı soğutmayı yukarı takacağım arkayada bir RG fan koyup. Güzel bir renk çıkar ortaya.

Yani kasada bunlar güzel olursa iyi olur. Ve sistem özelliklerimde şunlar PSU'yu ve kasayı ona göre önerirseniz sevinirim.
-Ryzen 7 2700.
-MSI B450 GAMING Plus Max.
-2x8 GB 3400 MHz RAM
-Sapphire RX 5700 XT Nitro+(alınacak olan)
-Samsung 860 Evo 250 GB SSD.
-WD Blue 1 TB HDD.
-Xigmatex glace 240mm sıvı soğutma.

Kasa ve PSU hariç kasa bu şekilde. RX 5700 XT dışında zaten hepsi elimde var. RX 570'den RX 5700 XT geçeceğim.

Nitro+ modelini alacağım. Şu anki kasam Corsair SPEC-05 ve Corsair VS550W büyük ihtimal 80+ güç kaynağım var. Kasayı hep değiştirmeyi planlıyordum. Şu an için PSU bütçesi şöyle söyleyim size. Kart 3800 TL indirimle hadi diyelim 3000 TL'ye düştü. Arada 800 TL'lik fark var. Oraya bir PSU sıkıştırmayı düşünüyorum. Ekstradan bir kasa almayı düşünüyorum. Fakat ona ne kadar bütçe ayırcağım konusunda daha fikrim yok ki kasa piyasasını bile bilmiyorum. Kasada şu özellikler olursa güzel olur.

-Önü mesh yapılı olsun.
-Ön ve üst kısımda toz filtresi(ikide bir kasayı temizlemek istemiyorum).
-RX 5700 XT Nitro+ içine tam rahat bir şekilde sığmazı gerek.
-Üste 240mm sıvı soğutma takacak yer olması gerek.
-PSU saklama yeri.
-Kasada önde 3 tane RGB fan olursa çok güzel olur benim için. Çünkü sıvı soğutmayı yukarı takacağım arkayada bir RG fan koyup. Güzel bir renk çıkar ortaya.

Yani kasada bunlar güzel olursa iyi olur. Ve sistem özelliklerimde şunlar PSU'yu ve kasayı ona göre önerirseniz sevinirim.
-Ryzen 7 2700.
-MSI B450 GAMING Plus Max.
-2x8 GB 3400 MHz RAM.
-Sapphire RX 5700 XT Nitro+(alınacak olan)
-Samsung 860 Evo 250 GB SSD.
-WD Blue 1 TB HDD.
-Xigmatex glace 240mm sıvı soğutma.

Kasa ve PSU hariç kasa bu şekilde. RX 5700 XT dışında zaten hepsi elimde var. RX 570'den RX 5700 XT geçeceğim.

Kasa bana göre yeterli PSU değişse yeterli olacaktır önerim High Power GD 750W çünkü sıvı soğutma gibi bileşenleriniz var.

Yeni konular

Geri
Yukarı