Sapphire RX 5700XT Nitro+ vs Gigabyte RTX 2060 Super

Arkadaşın konusuna yazıyorum kusura bakmasın şimdiden. RX 5700 XT ile kullanılabilecek en uygun işlemci hangisi fiyat bakımından bilginiz var mı?
ryzen 5 3600x alabilirsin dostum. Fiyat performans açısından gayet iyi ve rx 5700le güzel kombin oluyor.

İşte o belirsiz. 3600 + RX590 düşünüyordum ama işlemciden kısıp ekran kartına abanmayı düşünüyorum o yüzden dar boğaz sorunu yaşatmayacak fiyat bakımından en uygun işlemciyi almak istiyorum.
ryzen 5 3600x alabilirsin dostum. Fiyat performans açısından gayet iyi ve rx 5700le güzel kombin oluyor.

Başka bir öneriniz var mı acaba? Mesela Ryzen 5 1600 kaldırır mı ekran kartını?

1buçuk haftadır araştırıyorum her konuyu okudum kartla ilgili bazı sorunları varmış kartın ama düzeltmiş gibi duruyorlar çok kişi öneriyor fakat hala bilmiyorum ya.
3. nesil almanı öneririm.

GİGABYTE kartlarının serin çalışmayan modellerden olduğunu biliyorum.Yanlış biliyorsam düzeltin.
RX 590 ekran kartına R5 3600 gerekli değil.R5 2600 gayet yeterli olacaktır.Besleme sıkıntısıda olmaz merak etmeyin.Ancak ileride ekran kartını upgrade yapıcam derseniz R5 3600 alın derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…