Sapphire RX 580 Pulse 4 GB Fan Sesi

Queph

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, ikinci el RX 580 aldım. Bir süre sonra fark ettim ki kartın sağdaki fanı belli %40-55 fan hızı ayarında olunca ses çıkartıyor. Soldaki fanda sıkıntı yok. Yerlerini değiştirdim, yeni fan alıp denedim. Ses her türlü sağ fan tarafından geliyor. Sesini kaydettim. Bir türlü çözüm bulamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, ikinci el RX 580 aldım. Bir süre sonra fark ettim ki kartın sağdaki fanı belli %40-55 fan hızı ayarında olunca ses çıkartıyor. Soldaki fanda sıkıntı yok. Yerlerini değiştirdim, yeni fan alıp denedim. Ses her türlü sağ fan tarafından geliyor. Sesini kaydettim. Bir türlü çözüm bulamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kartın bir bakıma ihtiyacı var, garantisi varsa bir servise gönderin incelesinler.

Kartın bir bakıma ihtiyacı var, garantisi varsa bir servise gönderin incelesinler.
Malesef, ikinci el almıştım garantisi bitmiş durumda.
Yağlamayı denedin mi WD-40 ile?
Dediğim gibi sıfır fan aldım internetten değiştirmeme rağmen ses geliyor. Anladığım kadarıyla fanlarda bir sıkıntı yok, fanın bulunduğu yerde sıkıntı var. Fanlar sol tarafta ses çıkarmıyor, sağ tarafa taktığımda ses çıkarıyor oda sadece belli bir rpmde, son hız yaptığımda ses yok. Anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı