Sapphire RX 590 +Nitro tek fan çalısıyor, normal mi?

yellowgamer

Hectopat
Daha fazla  
Elimdeki ekran kartım Sapphire RX 590 +Nitro, yüklenmelerde çift fan olmasına rağmen tek fan çalısıyor. Bu normalmi arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimdeki ekran kartım Sapphire RX 590 +Nitro, yüklenmelerde çift fan olmasına rağmen tek fan çalısıyor. Bu normalmi arkadaşlar?

Sıcaklık değerlerine bakmak lazım. Ancak %100 yüklenmede fanların hepsinin çalışmasını bekleriz. Bende de 390x var, 3 fanlı. Idle zamanlarda çoğu zaman fanlar çalışmıyor, yük anında çalışıyor.

Sıcaklık değerlerine bakmak lazım. Ancak %100 yüklenmede fanların hepsinin çalışmasını bekleriz. Bende de 390x var, 3 fanlı. Idle zamanlarda çoğu zaman fanlar çalışmıyor, yük anında çalışıyor.
Tek fan çalışmaması başka bir şey yük altında olmadığı zaman hiçbirinin çalışmaması başka bir şey. Sıcaklıkla falan alakası yok sorunlu.

Tek fan çalışmaması başka bir şey yük altında olmadığı zaman hiçbirinin çalışmaması başka bir şey. Sıcaklıkla falan alakası yok sorunlu.

Benim ekran kartında 3 fan var bazen 2 tanesi çalışıyor bazen hepsi. Benzer bir mantık olabilir diye düşünmüştüm. Ve en son AMD güncellemesine kadar da yüksek sıcaklık problemi yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı