Sapphire RX 7900 XT Pulse vs Galax GeForce RTX 4070 Ti

Diyelim ki 144MHz bir monitörün var. 144 üzeri aldığın FPS oyunda fark ettiriyor mu?

Onu bilmiyorum ama ben bu tabloyu zaten Input Lag için attım. Soldaki değerler daha önemli Overwatch-CS-Valorant gibi çoğu kartın zaten monitorünün üstünde FPS aldığı oyunlarda

Diyelimki 144mhz bir monitörün var. 144 üzeri aldığın FPS oyunda fark ettiriyor mu?
Evet aslında ettirir input lag'ı yani gecikmeyi düşürür. Ama bu kadar yüksek ekran kartı çok gerek yok aslında çoğu esporcu hala 3070 vs kullanıyor yanında iyi bir işlemci takarsan 400 500 fps rahat alıyor.

Onu bilmiyorum ama ben bu tabloyu zaten Input Lag için attım. Soldaki değerler daha önemli Overwatch-CS-Valorant gibi çoğu kartın zaten monitorünün üstünde FPS aldığı oyunlarda
Cs'de 1060 ile de 300 fps alırsın işlemcine bağlı. Valoda yine 1070 bir kart ile 300 fps üstü alınıyor.

Evet aslında ettirir input Lag'ı yani gecikmeyi düşürür. Ama bu kadar yüksek ekran kartı çok gerek yok aslında çoğu esporcu hala 3070 vs kullanıyor yanında iyi bir işlemci takarsan 400 500 FPS rahat alıyor.

Aynen hatta daha 4000 serisine geçen esporcu bile göremedim neredeyse.

Cs'de 1060 ile de 300 fps alırsın işlemcine bağlı. Valoda yine 1070 bir kart ile 300 fps üstü alınıyor.
Aynen bende onu diyorum, bu tür oyunlarda FPS değerleri değil Input Lag süreleri önemli artık.

TUF Cashback ile bu kart tam 21.500'e geliyor. 4070 Ti alacaksan tavsiye ederim. 7900XT güzel kart ama Sapphire pulse modeli pek iyi değil ve en giriş seviyesi modellerden birisi. En kötü 7900XT mi yoksa ortalama 4070 Ti mı dersen, 4070 Ti derim.
Bu kartın geri ödemesi yok yalnız. OC modelinin geri ödemesi var.

Çuvalla para verdikten sonra AMD'nin saçmalıklarıyla uğraşılmaz. Arkadaşa dinletemedim 4080 parasına vatandan gidip 7900XTX aldı oyunlarda masaüstüne atıyor. Bir de şöyle bir saçmalık var 7900XTX takınca Sistem 1.5 dakikada falan açılıyor. Bunu biraz araştırdık bir kaç youtuber harici dillendiren olmamış. Mağazadan aldığı için iade de edemiyor kart elinde kaldı şimdi. Aynı sisteme kaç yıllık 1070 Ti takıyorsun sistem 15 saniyede açılıyor cayır cayır da çalışıyor. Sistem kötü bileşenlere sahip falan da değil şimdi hemen PSU'ya, anakarta, RAM'e kötüdür bilmem ne yazanlar oluyor. ROG Thor PSU var kasada baştan aşağı sıfır ROG sistem dizili.
sistemin 1,5 dk da açılması ramlerde expo aktif ettiği için çözümü basit bios ta yapmasıı gereken tek bir sey var okadar

Yeni konular

Geri
Yukarı