Sarı ekran hatası

Cpt.semihaksoy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı 3-4 aydır kullanmıyordum. Yeni ekran kartı yenilemesi yaptım. Sapphire RX5600 XT model ekran kartı kullanıyorum. Diğer sistem özelliklerimi aşağıda yazıyorum. Bütün güncellemelerim tam. Oyun sırasında bilgisayar ışıkları (ekran kartının üzerindeki Sapphire yazısı hariç) ve klavye mouse aydınlatmaları sönüyor ayrıca akran da kapanıyor fakat fanlar falan çalışmaya devam ediyor. FurMark ile stres testine soktum GPU 66-68 dereceyi geçmedi ve sistem kapanmadı. RAM'leri dcop kapatıp 2133 MHz'e çektim bu sefer de sarı ekran hatası aldım. Acaba temiz bir format mı gerekli yoksa donanımsal mıdır?

Minidump dosyamı ekliyorum. Yardım için teşekkürler.

Sistemim:

ASUS Prime B350M-A.
Ryzen 1700.
Corsair Vengeance 2x8 GB 3000 MHz.
James Donkey 240 GB SSD.
High Power 600W 85+Bronze.

WhatsApp Image 2020-06-09 at 18.16.44.jpeg

Son düzenleme:
Turuncu ekran hataları genelde donanımla alakalı oluyor. Garantisi varsa ekran kartını bir gönderin derim.
Ekran kartının garantisi var hepsiburada'dan sıfır aldım fakat ekran kartında bir problem olsa furmark stress testinde de kapanmaz veya arıza vermez miydi?
Dediğim her şeyi, BIOS güncelleme dahil eksiksiz yaptıysanız son aldığınız hatanın minidump dosyasını paylaşın.
Sarı ekran veya mavi ekran vermedi direk ekran kapandı ve dediğim gibi falnar ve ekran kartı aydınlatması çalışmaya devam ediyordu sadece işlemci fanının aydınlatması gitti reset atmak zorunda kaldım. Minidump dosyası oluşur ise akşam eve gidince göndereyim.

Ekran kartının garantisi var hepsiburada'dan sıfır aldım fakat ekran kartında bir problem olsa furmark stress testinde de kapanmaz veya arıza vermez miydi?
Onu bende düşündüm sonradan, hata başka donanım kaynaklı olabilir mi diye. Öteki bileşenlerde de olabilir diye düşünüyorum o yüzden şu an. Yapabilirseniz her donanımı tek tek test edin. Her hata da dump paylaşın, daha net olarak nerede olduğunu saptayalım.
Defalarca turuncu ve yeşil ekran sorunları ile uğraştım, sonunda ekran kartının kronik arızası olarak buldum, donanım cevap vermeyi kesiyormuş. İade aldım cihaza.

Onu bende düşündüm sonradan, hata başka donanım kaynaklı olabilir mi diye. Öteki bileşenlerde de olabilir diye düşünüyorum o yüzden şu an. Yapabilirseniz her donanımı tek tek test edin. Her hata da dump paylaşın, daha net olarak nerede olduğunu saptayalım.
Defalarca turuncu ve yeşil ekran sorunları ile uğraştım, sonunda ekran kartının kronik arızası olarak buldum, donanım cevap vermeyi kesiyormuş. İade aldım cihaza.
Arkadaşımın sistemle ekran kartlarını değiştirmeyi deneyeceğiz bakalım hangimizin sistemi hata verecek ona göre devam edeceğiz. Şimdilik aklıma başka bi yöntem gelmedi. Ekran kartında ise direk bulmuş olurum.
Arkadaşlar
Dediğim her şeyi, BIOS güncelleme dahil eksiksiz yaptıysanız son aldığınız hatanın minidump dosyasını paylaşın.
Tekrar merhaba, yine mavi ekran hatası aldım dosyayı paylaşıyorum.

Yok mu dosyayı inceleyebilecek biri?

Son düzenleme:
DDU rehberine göre anatımı uygulayıp güncel ekran kartı sürücünüzü yükleyin. Ses sürünü güncelle.
BIOS'u güncelledin mi tekrar? 5000 serisi kartlarda kronik sorun var sürücü veya GPU ile ilgili. Hata almanız normal yani. Üstüne Sapphire kart olunca kaçınılmaz oluyor.
Windows 2004 kullanıyorsun bunda da sorunlar yaşanıyor 1909'a formatlayıp tekrar deneyin çözülmezse. Onda da çözülmezse Nvidia bir kartla değiştirin.

Geri
Yukarı