Şarj Aletlerindeki Volt Amper olayı nedir?

MrEmre55

Hectopat
Daha fazla  
Bu telefonların şarj aletlerindeki volt amper olayı ne oluyor?
Bildigim kadariyla hizini bulmak icin volt ve amper degerini carpiyoruz. Benim sorum şu;
Şarj aleti üzerinde niye iki farkli Volt değeri var telefon hangi volt ile şarj oluyor?
Ve telefonumun desteklediği en yüksek amper ve volt değerini nasıl bulabilirim? Yeni şarj aleti almayi düsünüyorum. Normalden daha yüksek amperli bir şarj aleti kullanırsam bir şey olmayacagını biliyorum.

Watt = Volt x Amper şeklinde bir formül var hocam. Genelde telefonları şarj ederken 5 volt kullanıyoruz. Normalden daha yüksek amperli bir şarj aleti alırsan telefonun çekebileceği kadar amperi çeker geri kalanını kullanmaz yani sen gidip 5 volt 1000 amper alsan telefon gidip max 5 volt 5 amper çeker gibi. Bu telefonuna bağı. Eğer kapasitesinden fazla volt alırsa cihaz bozulur ama amper bozmaz.
Sarj aleti üzerinde iki farklı volt değeri olması teki giriş teki çıkıştır.

Hızlı şarj özelliği olan telefonların şarj cihazlarında iki farklı volt ve amper değeri olur. Örneğin 5V 2A Normal şarj, 9V 1,67A hızlı şarj içindir. Kendi Samsung A40 telefonumdan örnek verdim. Siz telefonunuzun desteklediği watt değerini orjinal şarj cihazın üzerindeki yazılardan veya sitesinden öğrenebilirsiniz.

Watt = Volt x Amper şeklinde bir formül var hocam. Genelde telefonları şarj ederken 5 volt kullanıyoruz. Normalden daha yüksek amperli bir şarj aleti alırsan telefonun çekebileceği kadar amperi çeker geri kalanını kullanmaz yani sen gidip 5 volt 1000 amper alsan telefon gidip max 5 volt 5 amper çeker gibi. Bu telefonuna bağı. Eğer kapasitesinden fazla volt alırsa cihaz bozulur ama amper bozmaz.
Sarj aleti üzerinde iki farklı volt değeri olması teki giriş teki çıkıştır.
+1

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı