Şarj kablosu yüzünden bilgisayar bozuldu

Kulinda

Decapat
Daha fazla  
RAM
16gb
SSD veya HDD modeli
CRUCIAL 500GB P5 CT500P5SSD8 M.2 PCI-Express 3.0 S
Ekran kartı
nVIDIA® GeForce® GTX1650 4GB GDDR6 128-Bit DX12 Re
Anakart
Mobile Intel® HM470 Chipset
İşlemci
Intel® Comet Lake Core™ i5-10200H 4C/8T; 8MB L3; 8
Geçenlerde telefonumun şarj kablosu bozuldu diye 10 liralık kıytırık bir kablo aldım. Kabloyu telefonu bilgisayarıma bağlamak için de birkaç sefer kullandığım oldu. Bir süre sonra bilgisayarı açtığımda 3 tane art arda explorer.exeden "grup veya kaynak istenen işlemi gerçekleştirmek için doğru durumda değil" yazılı hata almaya başladım. Bilgisayar bu hata yazısını gönderdiği zaman kapatıp normal bir şekilde sorunsuz kullanabiliyordum ama hatayı göndermeyip normal başladığı zaman Windows gezgini çalışmıyordu. Görev çubuğundan başlat menüsüne ayarlara Windows+r alt+F4 kısayollarına kadar hiçbir şeye erişemez oldum FN le ses ve parlaklık ayarı bile yapamıyordum sadece CTRL+alt+del ve Görev Yöneticisi çalışıyordu. Çözmek için internette bulduğum her yolu denedim hatta yetkili servisi arayıp söylediği komutların hepsini tek tek uyguladım ama yine düzelmedi. Format atın dediler format attım, format atmama rağmen düzelmedi. Azaldı ama hala arada hata ekranı vermeye ve Windows gezginini askıya almaya devam ediyor. Ne yapıp ettiysem bir çözüm bulamadım. Hatanın şarj kablosundan kaynaklandığını da kabloyu bilgisayarında kullanması için verdiğim arkadaşımın kabloyu takar takmaz aynı hatayı almasıyla öğrendim. İkimiz de format attık onunki düzeldi ama benimki düzelmedi. Yardımcı olabilecek bir babayiğit var mıdır?

Geçenlerde telefonumun şarj kablosu bozuldu diye 10 liralık kıytırık bir kablo aldım. Kabloyu telefonu bilgisayarıma bağlamak için de birkaç sefer kullandığım oldu. Bir süre sonra bilgisayarı açtığımda 3 tane art arda explorer.exeden "grup veya kaynak istenen işlemi gerçekleştirmek için doğru durumda değil" yazılı hata almaya başladım. Bilgisayar bu hata yazısını gönderdiği zaman kapatıp normal bir şekilde sorunsuz kullanabiliyordum ama hatayı göndermeyip normal başladığı zaman Windows gezgini çalışmıyordu. Görev çubuğundan başlat menüsüne ayarlara Windows+r alt+F4 kısayollarına kadar hiçbir şeye erişemez oldum FN le ses ve parlaklık ayarı bile yapamıyordum sadece CTRL+alt+del ve Görev Yöneticisi çalışıyordu. Çözmek için internette bulduğum her yolu denedim hatta yetkili servisi arayıp söylediği komutların hepsini tek tek uyguladım ama yine düzelmedi. Format atın dediler format attım, format atmama rağmen düzelmedi. Azaldı ama hala arada hata ekranı vermeye ve Windows gezginini askıya almaya devam ediyor. Ne yapıp ettiysem bir çözüm bulamadım. Hatanın şarj kablosundan kaynaklandığını da kabloyu bilgisayarında kullanması için verdiğim arkadaşımın kabloyu takar takmaz aynı hatayı almasıyla öğrendim. İkimiz de format attık onunki düzeldi ama benimki düzelmedi. Yardımcı olabilecek bir babayiğit var mıdır?
Windowsu flash ile kur eski windows kalmasın. (Kastettiğim şey windows.old)

Geçenlerde telefonumun şarj kablosu bozuldu diye 10 liralık kıytırık bir kablo aldım. Kabloyu telefonu bilgisayarıma bağlamak için de birkaç sefer kullandığım oldu. Bir süre sonra bilgisayarı açtığımda 3 tane art arda Explorer. Exeden "grup veya kaynak istenen işlemi gerçekleştirmek için doğru durumda değil" yazılı hata almaya başladım. Bilgisayar bu hata yazısını gönderdiği zaman kapatıp normal bir şekilde sorunsuz kullanabiliyordum ama hatayı göndermeyip normal başladığı zaman Windows gezgini çalışmıyordu. Görev çubuğundan başlat menüsüne ayarlara Windows+r alt+F4 kısayollarına kadar hiçbir şeye erişemez oldum FN le ses ve parlaklık ayarı bile yapamıyordum sadece CTRL+alt+del ve Görev Yöneticisi çalışıyordu. Çözmek için internette bulduğum her yolu denedim hatta yetkili servisi arayıp söylediği komutların hepsini tek tek uyguladım ama yine düzelmedi. Format atın dediler format attım, format atmama rağmen düzelmedi. Azaldı ama hala arada hata ekranı vermeye ve Windows gezginini askıya almaya devam ediyor. Ne yapıp ettiysem bir çözüm bulamadım. Hatanın şarj kablosundan kaynaklandığını da kabloyu bilgisayarında kullanması için verdiğim arkadaşımın kabloyu takar takmaz aynı hatayı almasıyla öğrendim. İkimiz de format attık onunki düzeldi ama benimki düzelmedi. Yardımcı olabilecek bir babayiğit var mıdır?

Format atmak kesin çözüm olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı