Şarjda temassızlık yapan ASUS laptopun soketi nasıl tamir edilebilir?

modexl35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 12 yıllık ASUS laptopum var bilgisayarcıya götürdüğümde bu temassızlık tamiri için 990 TL ücret istedi, kendim yapabilir miyim acaba? Bu tarz şeylerin parçası nereden bulunabilir? Kabloyu azıcık oynatınca şarj oluyor, en ufak harekette kesiliyor.

Sorunun soket kısmında olduğundan emin misiniz?
Şarj aletinin uç kısmı temassızlık yapıyor olabilir.

Sokette sorun yoksa kablo ucunu intertten 40 50 TL ye sipariş edebilirsiniz.

Fakat belirtmem lazım ki adaptörü söküp kendiniz kabloyu değiştirecekseniz çok dikkatli olmanız lazım, fişten çekili bile olsa adaptörün içerisinde yük birikir ve gerçekten çok tehlikeli miktarlarda birikebilir.

Ben sizin yerinizde olsam kabloyu kendim alıp tamirciye götürür el emeği 50-100 TL verir yaptırırdım.

Bahsettiğim tamir kablosu: https://m.n11.com/urun/packerd-bell...52939?magaza=ataelektronik&categoryId=1000231

Dandik oluyorlar ama laptop zaten 12 yıllık az daha idare etsin derseniz yeni adaptörde alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Fakat belirtmem lazım ki adaptörü söküp kendiniz kabloyu değiştirecekseniz çok dikkatli olmanız lazım, fişten çekili bile olsa adaptörün içerisinde yük birikir ve gerçekten çok tehlikeli miktarlarda birikebilir.

Bu bir şaka olmalı.

@modexl35 : Aynı özelliklere sahip başka bir şarj aleti bulabilir misin? Watt'ı ve ucun polarizasyonu (+ / -) önemli. Arkadaşlarına bir sor istersen. Eğer başka bir adaptör ile sorun devam ediyorsa, o zaman ana kartında bir sorun var. Çok eski bilgisayar olduğundan ve sürekli tak-çıkar yapıldığından, güç soketini ana kartına bağlayan lehim kopmuş ya da temasızlık olabilir. Havya grekli olabilir.

1000 TL çok fazla.

Tamir meraklısı arkadaşın yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı