Şarkıcı olmak için sesimizin güzel olması şart mı?

Asıl mesleği oyuncu olup albüm çıkartanlar var. Belki şarkıcı diye anılırlar fakat asla sanatçı olamazlar. Elbette ses rengi güzel olup kulağımıza hitap etmeli doğru olan da budur yoksa söylemeye kalksa bir şarkıyı herkes söyler ama güzel söyleyemez. Ses rengi de Allah vergisidir.

Şarkıcı olmak için sesimizin güzel olması şart mı? Sesi kötü olan şarkıcı olamaz mı?

Şu an galiba ses değil, para önemli.
Eğitim şart :) Ayrıca sesine göre bir tarzda önemli.

Mesela şimdi bu adamdan Türkücü olmaz burda... Türkücüden de Dani Filth olmaz :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne sanatçı ne de şarkıcı olmak için sese ihtiyaç yok. Her tür farklı bir ses ister. Atıyorum Şanışer ve Allame'ye bakın. İkisi de rapçi bile olsa yaptığı işler farklı. Bana göre ikisinin de sesi güzel. Yani ses çok öznel bir konu.
Ayrıca yazılan "Autotune bas şarkıcı ol" tamamen doğru değil. Biraz uğraş vermeniz ve doğru tonda okumanız önemli. Daha güzel duyulur. Ama efektlerle çok çok daha iyi yapılabileceği doğru.
Bunun yanında bot basıldığı da üzücü bir gerçek. Yani hakkımla gerçekten kaliteli işler çıkarmak istiyorum diyorsanız biraz uğraş gerekli. Yok ben ünlü olmak istiyorum derseniz oynak bir beate okuyun. Sağlam bir mix ve pr yapılsın. Ünlü olursunuz.

Yapmam gereken tek şey klavyede bir harfe basıp otomatik düzeltmenin getirdiği cümleleri kullanamak. Örneğin:
Yeah oh ne güzel şeymiş gibi. Auto Tone kullanınca müzik yapmamış oluyorsun ama insanlar anlamsız bir şekilde seviyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı