Sat sınavı nedir?

jakocu

Picopat
Daha fazla  
Türkiye'den SAT'a girilebilir mi? Ne gibi avantajları ve dezavantajları var? Full'ya da çok yüksek yapan bir kişi burs alabilir ve yurt dışında okuyabilir mi ücretsiz bir şekilde?

Alıcağın burs miktarına bağlı olarak düşük miktarlar ödeyerek okuyabilirsin fakat sadece Sat'a girmek yetmiyor. Dil yeterlilik sınavına da girmen lazım diye biliyorum.
Türkiye'de sınav yapılan illerden bildiklerim: İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya (Antalya'da Ted Antalya Kolejinde yapılıyor Sat sınavı).
(Bir kaç farklı ilde daha yapılıyordu diye hatırlıyorum ama isimleri aklıma gelmedi).
Sayısal sorular aşırı zor değil diye biliyorum. Fakat dil ile alakalı sorular zor bildiğim kadarıyla.

Son düzenleme:
Benim ingilizcem yalan söylemiyorum ama C üstü seviye diyebilirim. Sorulara baktım hepsi yapılabilecek gibi duruyor ben buradan 1400-1500 puan alsam ne olur? Yaş 17. oxforda falan burslu girebilmek için neler yapmak lazım?

Benim ingilizcem yalan söylemiyorum ama C üstü seviye diyebilirim. Sorulara baktım hepsi yapılabilecek gibi duruyor ben buradan 1400-1500 puan alsam ne olur? Yaş 17. oxforda falan burslu girebilmek için neler yapmak lazım?
Oxford gibi üst düzey yerlere gitmek için bildiğim kadarıyla referans mektupları fln da gerekiyor (sen yine de kendi sitelerinden vs. araştır bu konuyu giriş şartlarına bak.)

Bir de oxford İngiltere de, Sat sınavı ile bir alakası yok

Sitede konuyla alakalı bilgiler verilmiş. Yararlı olucağını düşünüyorum. (oxford dediğiniz için ona baktım ilk önce)

Son düzenleme:
Oxford gibi üst düzey yerlere gitmek için bildiğim kadarıyla referans mektupları fln da gerekiyor (sen yine de kendi sitelerinden vs. araştır bu konuyu giriş şartlarına bak.)

Bir de oxford İngiltere de, Sat sınavı ile bir alakası yok

Sitede konuyla alakalı bilgiler verilmiş. Yararlı olucağını düşünüyorum. (oxford dediğiniz için ona baktım ilk önce)
kendi sitesinde ve bu sitede sat ve toefl önemli diyor diğerleri okey zaten: Yurtdışında Üniversite Okumak: Yurtdışı Üniversite Fiyatları | ICES Turkey

• Yeterli Düzeyde Not Ortalaması (Lise Mezuniyet Ortalaması/GPA)
  • Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek( IELTS/ TOEFL/ DELE/ Test DAF vb.) (okul şartları değişkendir)
  • Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği yeterlilik sınavlarında gerekli başarıyı göstermek ( SAT ve ya okula özel sınavlar)
  • Referans Mektupları
  • Niyet Mektubu
  • Adayın CV(Özgeçmişi)’si
  • Adayın daha önceden kazanmış olduğu, başarılar, projeler, ödüller ve yarışma sonuçları
  • Banka referans mektubu

kendi sitesinde ve bu sitede sat ve toefl önemli diyor diğerleri okey zaten: Yurtdışında Üniversite Okumak: Yurtdışı Üniversite Fiyatları | ICES Turkey

• Yeterli Düzeyde Not Ortalaması (Lise Mezuniyet Ortalaması/GPA)
  • Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek( IELTS/ TOEFL/ DELE/ Test DAF vb.) (okul şartları değişkendir)
  • Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği yeterlilik sınavlarında gerekli başarıyı göstermek ( SAT ve ya okula özel sınavlar)
  • Referans Mektupları
  • Niyet Mektubu
  • Adayın CV(Özgeçmişi)’si
  • Adayın daha önceden kazanmış olduğu, başarılar, projeler, ödüller ve yarışma sonuçları
  • Banka referans mektubu
Evet hocam yanlış araştırmışım Sat da gerekiyormuş galiba oxford için. Banka referans mektubu, niyet mektubu gibi şeyler zaten vize için vs. Gerekiyor. Açıkçası oldukça karışık gözüküyor bu gibi üniversitelerin şartları.
Tavsiyem, işinizi kolaylaştırmak ve daha doğru adımlar atmak için bir danışman ile bu süreci yürütmeniz olucaktır.
Hem daha doğru bilgiler alırsınız hem de daha kolay bir şekilde halledilir başvuru süreci vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı