Çözüldü SATA 2.5 ile 3.5 arasındaki fark

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rastlanti

Hectopat
Kısa zaman önce HDD bozuldu. Ben de aynı model Seagate HDD bakındım. Benim bozulan HDD 3.5 SATA idi. Web'de hem 2.5 hem de 3.5 SATA olanına rastladım. 2.5 alsam bir problem yaşar mıyım?

@rastlanti SATA 2 ile en fazla 3 GB/s hız alabiliyorken SATA 3 ile en fazla 6 GB/s hız alabilirsin. Laptopun 2010 sonrası ise SATA 3 destekli olması muhtemel, SATA 3 HDD hatta SSD kullanabilirsin.

İçine Windows kuracaksan 7200 RPM kullanmanı tavsiye ederim. En iyisi SSD ama bütçe kısıtlı ise 7200 RPM HDD de iş görür.

Hocam bunu alın. RPM'i fazla ve 256 MB.

Hocam bu masaüstü için 3.5 inch bana 2.5 lazım mecburen.
SATA 3 6 gb/s veri aktarım hızı vardır SATA 2'nin 3 gb/s ama SATA 3 diski SATA 2 destekleyen bir anakartada takabilirsin sadece 3 gb/s hızında çalışır.

SATA 3 destekliyor SATA 3 desteklediğine göre 2 destekler mi?

@rastlanti SATA 2 ile en fazla 3 GB/s hız alabiliyorken SATA 3 ile en fazla 6 GB/s hız alabilirsin. Laptopun 2010 sonrası ise SATA 3 destekli olması muhtemel, SATA 3 HDD hatta SSD kullanabilirsin.

İçine Windows kuracaksan 7200 RPM kullanmanı tavsiye ederim. En iyisi SSD ama bütçe kısıtlı ise 7200 RPM HDD'de iş görür.

Yani 3 ile 2 arasındaki tek fark hız doğru mudur?

Geri
Yukarı