SATA 2 HDD'den SATA 3 HDD'ye Windows aktarmak

FurkanCD

Centipat
Arkadaşlar sistem yenilemiştim SATA 2 320 GB HDD vardı bende yenisini almadım. Windows 10 Pro 64 Bit kurdum ama sistem yavaş ve disk %100 kullanımda oluyor ara sıra ve takılma yaşıyorum. Şimdi ben SATA 3 1TB HDD alacağım ama Windows 10 yeninden kurmak istemiyorum. İki HDD arası aktarma nasıl yapabilirim? Fotoğraf video ve bı kaç oyun var için Steam falan yüklü hepsini aktarabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
HDD'den SSD'ye yapmak yerine eski diskinizden yenisine aktaracaksınız. Aynı mantık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
HDD'den SSD'ye yapmak yerine eski diskinizden yenisine aktaracaksınız. Aynı mantık.

Cevabınız için çok teşekkür ederim birkaç bir şey oldu ve site içerisinde cezam vardı geri dönüş yapamadım kusura bakmayın son bir sorum olacak benim sistemde oyunlarım ve fotoğraflarım dahil 320 GB neredeyse komple dolu ve şu an Call of Duty warzone indiriyorum daha 10 GB indi harddisk alacağım ve bu işlemi yapacağım fakat bu indirmede bir sorun olur mu yoksa indirdikten sonra falan mı yapayım. Oyundaki dave dosyalarıma bir şey olur mu?

Tam olarak anlayamadım sorunuzu.

Eğer oyunun kurulmasına yetecek kadar alan varsa bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Şimdi oyun kurulu olunca 320 GB neredeyse dolu oluyor şu an indirmede 10 GB indi bende bu indirmede iken durdursam bu işlemi yapsam o indirilen kısım yeni harddisk de olur değil mi bir daha 10 GB indirmeye gerek var mı diye sormuştum.

Bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum ama indirme yapmadığınız zaman yapmanız bence daha sağlıklı olur.

O zaman ilk önce indirmeyi bitireyim daha sonra yapayım bu uygulamayı biraz düşününce saçma gelmiyor aslında oyunun kurulu olduğu seçmiştim bu işlemi yaptıktan sonra bende 1 tane C diski var oraya kuruyorum ben bütün dosyaları o harddiski C yapsam aynı şey olmaz mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı