SATA 3 SSD'nin, SATA 2 Performansı

yunus kaplan

Hectopat
Daha fazla  
SATA 2.0 anakartım var, bilgisayarım yavaş. Hızlandırmak için Kingston v300 alacağım, performans sorunu yaşar mıyım? Almam bir şey değiştirir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD alman tabiki performansı artıracaktır fakat sata 3.0 da veri aktarımı daha hızlıdır ama ssd sana performans sağlayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu konuyu bende merak ediyorum. Mesela alacağımız SSD'nin okuma yazma hızı 400 mb olsun bunu sata 2 bir anakarta takarsak performanstan ne kadar kaybederiz?

Tahminlere dayanarak söylemek zor performans düşümünü sistem bileşenlerine göre değişir. V300'ü ben önermiyorum şahsen almışken 3k Hyperx almanızı tavsiye ediyorum.

Düşüş çok mu olur az mı olur orasını bilmem ama ssd'yi taktıktan sonra hard diske göre çok daha hızlı olduğunu göreceksiniz. Sata 2 'ye bile taksanız fark gözle görülür.

Windows'un açılışı ve kapanışı, Windows'a kurduğun programların açılış süreleri ve oyunların yükleme ekranı hızlı geçecek. Fakat bir dosyayı kopyalarken yada yazarken SATA II hızında olacağı için biraz daha yavaş şekilde dosyaları aktaracaksın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı