SATA ile HDD takınca PC donuyor

fuatakcnar

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 gb
Ekran kartı
saphire rx 470 4 gb
İşlemci
i7 2. nesil
Bilgisayarımda 120 GB'lık SSD var yetmiyor diye 320 GB laptoptan çıkardığım HDD'yi SATA kablosu ile kasaya taktım ama oyun oynarken veya indirirken donuyor mouse hareket etmiyor düğmeden kapatmak zorunda kalıyorum bu işlerden pek anlamıyorum yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskin üzerine sağ tıklayıp özelliklere girin. Araçlar > Denetle. Bu işlemi yapın bakalım Windows sorun bulacak mı?
yok hocam bi hata bulmadı

İmkan varsa başka bir PC de dene, mümkünse biçimlendir. Başka bir PC imkanı yoksa kendi PC'nde Windows format ekranında CMD üzerinden biçimlendir, üstüne bir de chkdsk /r yap. İşlem uzun sürebilir. Verilerin kaybolabilir.
kullanmaya başlamadan biçimlendirmiştim hard disk eski sanırsam o yüzden yeni bi sıfır hdd mi alayım yoksa ssd mi almam lazım

Yok hocam bir hata bulmadı

Kullanmaya başlamadan biçimlendirmiştim hard disk eski sanırsam o yüzden yeni bir sıfır HDD mi alayım yoksa SSD mi almam lazım

Veri yedekleme vs. düşünüyorsan HDD almanı tavsiye ederim. Amaç oyun yükleme vs. ise SSD alman daha mantıklı elbette. Ayrıca ne kadar eski olursa olsun, herhangi bir bad sector olmadığı sürece HDD'leri uzun ömürlü kullanabilirsin. Dediğim gibi format ekranına gir veya PC açılıyorsa normal bir şekilde CMD üzerinden chkdsk /r'yi uygula.

Yeni konular

Geri
Yukarı