SATA SSD montajı

Bütçe
0

Stay High

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

Mevcut depolama alanım yetmediği için ( Kingston KC2000 500 GB) yanına ek olarak SATA SSD almaya karar verdim ve bugün Samsung 960 Evo'yu sipariş edeceğim.

Öncelikte belirtmem gerekiyor mu bilmiyorum ama sistemimde ayrıca eski laptopumdan kalan HDD takılı.
Ben daha önce hiç SSD kurulumu yapmadım ve sizlerden yardım istiyorum.

Bildiğim tek şey PSU'dan gelen güç kablosunu SSD'ye ardından SSD ile anakartla da SATA kablosu ile bağlamak.
Peki bunun devamında ne yapmam gerekiyor hiçbir bilgim yok araştırdığıma göre BIOS'a falan girmem gerek sanırsam.

Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler sağlıklı günler.

Herkese merhaba.

Mevcut depolama alanım yetmediği için ( Kingston KC2000 500 GB) yanına ek olarak SATA SSD almaya karar verdim ve bugün Samsung 960 Evo'yu sipariş edeceğim.

Öncelikte belirtmem gerekiyor mu bilmiyorum ama sistemimde ayrıca eski laptopumdan kalan HDD takılı.
Ben daha önce hiç SSD kurulumu yapmadım ve sizlerden yardım istiyorum.

Bildiğim tek şey PSU'dan gelen güç kablosunu SSD'ye ardından SSD ile anakartla da SATA kablosu ile bağlamak.
Peki bunun devamında ne yapmam gerekiyor hiçbir bilgim yok araştırdığıma göre BIOS'a falan girmem gerek sanırsam.

Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler sağlıklı günler.

PSU'dan gelen SATA güç kablosunu SSD'ye takmak ve anakarta SATA kablosu ile bağlamak. Montajı zaten kasada uygun alana yaparsın. Başka yapman gereken bir şey yok. Sistem M.2'ye yüklü olduğu için başka bir şey yapmana gerek yok.

Güç ve Sata kablosunu bağladıktan sonra SSD'yi kasadaki yerine takacaksınız. Bilgisayarı açacaksınız. İlk başta SSD, birim oluşturulmadığı için gözükmeyecek. Onun çözümü de aşağıda:
Alıntıdır. Sabit disk bölümü oluşturma ve biçimlendirme
Bu Bilgisayar'a sağ tıklayıp "Yönet" diyiniz, en aşağı kısımda "Disk Yönetimi" deyiniz ve yan bölümde açılan disklerinizin göründüğü kısımda SSD'nizin üstüne, tekrar sağ tıklayıp Yeni birim oluşturun deyiniz.

Ben bu SSD yi oyun için kullanmak istiyorum.M2 SSD de kayıtlı olan bu oyunları (steam) nasıl oraya aktaracağım peki bu konuda da yardımcı olabilir misiniz ?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı