SATA SSD önerisi

zurmend

Centipat
Merhaba, öncelikle cümleten iyi akşamlar dilerim. Depolama amaçlı 2.5 Inc SSD bakıyorum. Benim için en önemli faktör dayanıklı ve güvenli olması bazı araştırmalar yaptım. 3D NAND SSD'ler TLC SSD'lere kıyasla daha dayanıklı olduğu söyleniyor. Technopat'ın 860 Pro testini izledim çok çok iyi dayandı SSD fakat bütçemi aşıyor. Sizce en güvenilir uzun ömürlü SSD'ler hangileridir?

Bazı seçeneklerim.
Samsung 860 Evo Link
WD Blue 3D NAND SATA SSD Link

Merhaba, öncelikle cümleten iyi akşamlar dilerim. Depolama amaçlı 2.5 Inc SSD bakıyorum. Benim için en önemli faktör dayanıklı ve güvenli olması bazı araştırmalar yaptım. 3D NAND SSD'ler TLC SSD'lere kıyasla daha dayanıklı olduğu söyleniyor. Technopat'ın 860 Pro testini izledim çok çok iyi dayandı SSD fakat bütçemi aşıyor. Sizce en güvenilir uzun ömürlü SSD'ler hangileridir?

Bazı seçeneklerim.
Samsung 860 Evo Link
WD Blue 3D NAND SATA SSD Link
Samsung alın, piyasanın lideri.

Sizi üzmez hocam.
Kingston 480 GB HyperX Fury 3D KC-S44480-6F 2.5" SATA 3.0 SSD 774, 37 TL yerine 598, 85 TL.
.

Şu ürün nasıl sizce bu üründe de 3d nand teknolojisi kullanılıyor SanDisk Ultra 3D 500GB

Bütçen varsa samsung haricinde boşuna araştırıyorsun. TBW değerleri alınan kapasiteye göre değişkenlik gösterir. Örnek, üretici 1TB ssd de 600GB TBW ye kadar 5 yıl garanti veriyorsa 500GB ssd de 300GB da düşer. Fakat Samsung da teknik verilere göre her zaman daha uzun ömürlü olduğu testler de kanıtlanmıştır. Diğer markalara göre kalite kontrolleri daha sıkı olduğu için daha az arızalı ürün denk gelir.

Son düzenleme:
Bütçen varsa samsung haricinde boşuna araştırıyorsun. TBW değerleri alınan kapasiteye göre değişkenlik gösterir. Örnek, üretici 1TB ssd de 600GB TBW ye kadar 5 yıl garanti veriyorsa 500GB 300GB da düşer. Fakat Samsung da teknik verilere göre her zaman daha uzun ömürlü olduğu testler de kanıtlanmıştır. Diğer markalara göre kalite kontrolleri daha sıkı olduğu için daha az arızalı ürün denk gelir.
Çok teşekkür ederim iyi günler dilerim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı