Çözüldü Satellite L670-1EJ BIOS güncellemesinde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GozlukluSirin

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni / Öğrenci
Merhaba, cihazda daha önceden Windows 7 Home ile kullanılıyordu ancak kamerası aygıt yöneticisinde gözükmediğinden ötürü bir türlü kamerayı kullanamıyordu. Cihaz elime geçer geçmez yükseltme uyarılarını gördüm ve Windows 10'a geçirdim. Firmanın sitesinden Driver'ları kurdum ancak yine sonuç alamadım. Acaba BIOS'tan mı diye BIOS sürümünü güncelleme çalıştığımda resimdeki mavi ekranı alıyorum.

İki adet RAM slotundan her RAM'i çıkartıp takmak usulü ile ikisini de denedim. Yani iki RAM'de bozuk değilse RAM'lerde bir problem yok.

Dump Dosyası

photo_2020-05-19_21-27-54.jpg

BIOS'un güncelleme işlemini Windows 7'ye dönerek yapabildim. Kamera probleminin BIOS güncellemesi yaptıktan sonra çözülmediğini gördüğümden bana bilgisayarın hiç açılmadığı söylense de güvenmeyip kabloları kontrol etme ihtiyacı hissettim. Saatlerce uğraştıktan sonra Webcam kablosunun çıkık olduğunu görmek bendeniz için çok hoş olmadı 😥 Kabloyu taktığım gibi sorun çözüldü. BIOS güncellemesinde Boot Time'ı bayağı düşürdü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı