Satranç gelişimi için Uygulama/Oyun önerisi

Lejon

Kilopat
Daha fazla  
Satranç için bir uygulama arıyorum. Video izleyerek ya da oynayarak çok zor anlayabiliyorum. Yani oynuyorum ama ne yaptığımı bilmiyorum. Bir uygulama vardı rakibin bir hamle yaptığında hangi hamleyi yapmanın ne sonuçlar doğurur onu gösteriyordu. Bulamadım bir türlü. Var mı onun gibi bir uygulama? Bilgisayara karşı oynayıp yaptığım hamlelerin sonuçlarını o anda gösterebilecek?

Ben Lichess öneriyorum kullanıyorum ve çok memnun kaldım. Turnuvalarda çok işime yarıyor.

Maç esnasında değil de Mac'tan sonra lichess.org'da oyunu analiz edebilirsin.

Maç sırasında olması önemli benim için. Çevrimiçi oyunlarda tabii ki de olması saçma olur zaten bana bilgisayara karşı oyunlarımda maç esnasında analiz yapabilecek bir uygulama ya da site gerekli.
Ben lichess öneriyorum kullanıyorum ve çok memnun kaldım. Turnuvalarda çok işime yarıyor.

Evet ama maalesef bahsettiğin websitesi benim bahsettiğim olayla alakasız sanırım. Veyahut ben bulamamış olabilirim.

Son düzenleme:
Sanırım şundan bahsediyorsun:
Yeni oyun açarken analiz vs. seçebiliyorsun.

Benim bahsettiğim uygulamada aradığın şeyler mevcut.
Ayrıyeten ben uygulama üzerinden değil önce pratik yaparak öğrendim. Ben babamla, amcalarımla etütte arkadaşlarımla oynayarak geliştirdim kendimi. İlk başlarda anlamaman normal bir durum değil bence çünkü benim tanıdığım çoğu kişi satranca yeni başlarken oyunda farklı stratejileri kullanıyordu ne rakibin ne yapacağını az çok tahmin edebiliyorlardı.
Oyunu seviyorsan ve stratejik hamleleri görebiliyorsan bu hem oyunu sevdiğine hem de pratik hamle yapabildiğini gösterir.
İlk önce senden şu sorunun cevabını almak isterim;
Santrancı seviyor musunuz?

Benim bahsettiğim uygulamada aradığın şeyler mevcut.
Ayrıyeten ben uygulama üzerinden değil önce pratik yaparak öğrendim. Ben babamla, amcalarımla etütte arkadaşlarımla oynayarak geliştirdim kendimi. İlk başlarda anlamaman normal bir durum değil bence çünkü benim tanıdığım çoğu kişi satranca yeni başlarken oyunda farklı stratejileri kullanıyordu ne rakibin ne yapacağını az çok tahmin edebiliyorlardı.
Oyunu seviyorsan ve stratejik hamleleri görebiliyorsan bu hem oyunu sevdiğine hem de pratik hamle yapabildiğini gösterir.
İlk önce senden şu sorunun cevabını almak isterim;
Santrancı seviyor musunuz?

Bunun cevabını kendime bile verebilmem için önce oyunu oynayabilmem gerekiyor. Temel hareketleri biliyorum ama rakibimin yaptığı hamlelere karşı ne hamleler yapmam gerekiyor bilmezsem taş ve oyun kaybetmekten öteye geçemezsin. Bu şekilde de hiçbir şeyden keyif alamazsın. Sonuçta her maçta farklı insanlarla karşılaşıyorsun ve her birisinin bambaşka tarzları var hamleleri var. O yüzden bana farklı hamlelerde oynanabilecek kombinasyonları gösteren bir uygulama gerekiyor.
Bahsettiğin uygulamada dediğim özelliği tam olarak bulamadım. Bana bilgisayara karşı bir maç oynarken bilgisayar hamlesini yaptığında yapmam gereken hamleleri göstermesi önemli. Maç sonrasında komple oyunu analiz etmesi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı