SAÜ'de mühendislik okunur mu?

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben Sakarya Üniversitesine 15DK yürüme mesafesinde oturuyorum. Ve aile zoruyla da SAÜ'de okuyacağım gibi gözüküyor. İkinci öğretimden mühendislik düşünüyorum. İkinci öğretime gitmek istememin sebebi kampüse zaten yakın olduğumdan dolayı gündüzleri başka planlar yapmak istiyorum. Puanıma göre mekatronik mühendisliği veya metarulji ve malzeme mühendisliği düşünüyorum. Metarulji ve malzeme mühendisliği hakkında hala kafamda soru işaretleri var: "Puanı düşük olduğu için ileride sıkıntı yaşar mıyım?" gibi. Bildiğim kadarıyla SAÜ'nün mühendislik fakültesinde İTÜ'nün eski hocaları varmış. Yani mühendislik SAÜ'de iyi diye biliyorum. Ne kadar doğrudur tam bilemem ama orada okuyan bazı tanıdıklar böyle söyledi. Bu konu hakkında genel olarak fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

SAÜ'nün mühendisliği bilindiktir. Zordur, kalitelidir. Bahsettiğin bölümü bilmiyorum ama elektrik-elektronik ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinin iyi olduğunu birçok kişiden duydum. Başka üniversite istiyorsan aileni ikna etmeyi dene bence hemen vazgeçme.

Puanının düşük olması sıkıntı yaşatmaz. Üniversite olarak da Sakarya kötü bir üniversite değil genel anlamda. İTÜ'nün eski hocaları mevzusunu bilmiyorum. Eskiden İTÜ'nün kampüslerinden biriymiş sanırım Sakarya o yüzden olası geliyor.

Okunur Sakarya iyidir. Zaten bu ekonomik durumda çok üst seviye üniversite kazanmadikca şehir değiştirmek saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı