Sayfayı Kaydırmak İçin jQuery Kodu

grafikibrahim24

Decapat
Ekranın sol tarafında bir yönlendirme tabelası yaptım. Her tabela ayrı bir PNG resmi.
Portfolyo yazan tabelanın adı "yonlendirmeportfolyo.png".
Ben istiyorum ki, portfolyo yazan tebelaya tıkladığımda ekranı portfolyo resimlerinin olduğu yere kaydırsın. Bunun için yazılması gereken jQuery kodlarını yazar mıısnız?

379465

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce sitene jQuery kütüphanesini dahil ettiğin <script> kodunu düzenle, şu anda yanlış bir düzende ve jQuery kütüphanesini dahil etmiyor, daha sonra şunları eklemeyi deneyebilirsin, senin için kendi ellerimle yazdım :)

HTML:
<script>
    $(document).ready(function(){
        $(".yonlendirmeresim3").click(function(){
            var portfoyScrollVal = $(".portfolyo").offset().top;
                $("html, body").animate({ scrollTop: portfoyScrollVal }, 600);
        });
    });
</script>

Bu kod sadece portfolyo butonu için çalışır, diğerlerini yapmak istersen kopyala yapıtşır yapıp bir kaç kısmı değiştirmen yeterli olacaktır, ilk önce script kodunu düzeltip verdiğim kodu <head> etiketinden sonra ekleyebilirsin çalışacaktır.

Script tagın şu şekilde olmalı:

HTML:
<script src="https://code.jquery.com=jquery-3.3.1.min.js"></script>

Önce sitene jQuery kütüphanesini dahil ettiğin <script> kodunu düzenle, şu anda yanlış bir düzende ve jQuery kütüphanesini dahil etmiyor, daha sonra şunları eklemeyi deneyebilirsin, senin için kendi ellerimle yazdım :)

HTML:
<script>
    $(document).ready(function(){
        $(".yonlendirmeresim3").click(function(){
            var portfoyScrollVal = $(".portfolyo").offset().top;
                $("html, body").animate({ scrollTop: portfoyScrollVal }, 600);
        });
    });
</script>

Bu kod sadece portfolyo butonu için çalışır, diğerlerini yapmak istersen kopyala yapıtşır yapıp bir kaç kısmı değiştirmen yeterli olacaktır, ilk önce script kodunu düzeltip verdiğim kodu <head> etiketinden sonra ekleyebilirsin çalışacaktır.

Script tagın şu şekilde olmalı:

HTML:
<script src="https://code.jquery.com=jquery-3.3.1.min.js"></script>

Benim yönlendirmede kullanacağım resimler bunlar.
380417

Senin verdiğin kodları ise bu şekilde kullandım ama yanlış mı oldu? :D
1553551428372.png

Şuanda portfolyo yazan tabelaya tıklanılmıyor.
380418

Bu şekilde 3.resmi script arasına alırsam komple kayboluyor.
380419

380420

Dosya Ekleri

• 1553551396981.png
    1553551396981.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 23
  • 1553551604750.png
    1553551604750.png
    4,6 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Script tagı dışında hiçbir kodda değişiklik yapmicaksınız, sadece head etiketleri arasında bulunan <script> etiketini düzeltmenizi istedim diğer her şeyi eski haline getirin ve verdiğim kodu ekleyin ana sayfanıza.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı