Sayısalcı iken dil bölümü okumak

100TLS

Hectopat
Daha fazla  
Ben bu sene 11. sınıfa geçtim. 10. sınıfta derslerim Allah'a şükür iyi idi. Matematik ortalamam 95'in üzerinde idi. Ben de YGS-LYS sınavlarına hazırlanmak amacı ile temel liseye yazıldım. Amacım üniversite sınavlarına hazırlanmaktı. Okul yazılılarımda bir sorun yoktu. Yaklaşık bir hafta önce temel lise 11. sınıflara ders vermeye başladı. Ama sonradan haberdar olduğum öğrencilere okul yazılı sorularının cevaplarının verilmesi konusu benim canımı çok sıktı. Bu tür hak konularında hassas bir insanım.
Şimdi temel liseden kaydımı aldırmayı düşünüyoruz. Temel liseden anadolu lisesine kaydımı aldırmak istiyorum. 11. sınıfım ve sayısal bölümden dil bölümüne geçmek istiyorum.
İngilizce notlarım 80-85 civarında idi. Dil bölümü hakkında çok bir bilgim yok. Sayısal derslerim iyi olsa da nedense doktorluk, mühendislik vs. gibi mesleklerde çok gözüm yok. Öyle inanılmaz paralar kazanmak da istemiyorum. Arapçayı seviyorum bu yüzden Arapça öğretmeni olmak istiyorum. Devlet okulundaki dil bölümü ve tecrübeleriniz hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Yabancı dil bölümü açık olan okulları nasıl bulabilirim teker teker liselere sormam mı gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı