Scanning and repairing Drive C hatası

1MahmuT2

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 16 GB RAM 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Sandisk Ultra 3D 500GB M2 SSD
Ekran kartı
Inno3d Geforce GTX 1660 Ti
Anakart
MSI B450M anakart
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Merhaba, ilk olarak başımdan geçenleri size anlatmak istiyorum. Sabah kalktım ve her zamanki gibi PC'nin başına oturdum ve başlattım. Karşıma pin yazma ekranım geldi. Buraya kadar her şey normal gidiyordu. Pin şifremi yazdım ama hiç beklemediğim bir hata aldım. Her zaman yazdığım şifremi kabul etmedi. Ben de PC'yi başlatırken belki yazılımsal bir hata oluşmuştur dedim ve kapatıp tekrar açmak istedim.

Yeniden başlata bastım lakin PC 15 dakika boyunca yeniden başlatılıyor ekrarnında takıldı kaldı. Ben de normalde hiç başvurmayacağım bilgisayarın prizini çekip yeniden takarak çalıştırma yöntemine başvurdum. PC normalden biraz yavaş açıldı. Daha sonra ekranda scanning and repairing Drive C hatasını aldım. Ve açıkçası neden kaynaklandığını bilmiyorum. Unutmadan yazayım bu olaylar yaşandıktan sonra NVIDIA Experience açılmamaya başlandı ve de NVIDIA denetim merkezi aşırı geç açılmaya başlandı. Masaüstünde herhangi bir uygulamaya sağ tıkladıktan sonra açılan pencerede çok yavaş açılıyor artık. Bu arada SanDisk'in 500 GB'lık M.2 SSD kullanıyorum. Yani yaşadığım şeyler pek normal değil. Sizce sorunun kaynağı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hata genelde disk kaynaklı olur. Bazen de Windows hasar aldığı için olabiliyor. Elinizde kurulum USB'si varsa bununla onarmayı deneyebilirsiniz. Olmazsa format atmayı deneyebilirsiniz. Yine de olmazsa disk sıkıntılı olabilir.

Geri
Yukarı