Schecter SGR C1 vs ESP ITD AX-50

ESP LTD'nin dandik gitarlarından birini kullanıyorum şu an. Hem rahatsız hem de manyetikler kalitesiz. Benimki galiba 5 yıllık bir gitar belki sizin alacağınız gitarda bu sorunlar olmayabilir. Rahatlık olarak Schecter daha iyi olacaktır ama siz Youtube'dan incelemelere bakarak hangi gitarın sesini beğenirseniz onu alın derim.
@Bora Dere

Eğer ilk defa elektro alacaksanız ESP LTD AX-50 kontrolünde zorlanabilirsiniz. Hem body olarak hem de karakter olarak biraz vahşi bir gitar. Her ne kadar Schecter sound'u pek beğenmesem de ikisi arasında bi seçim yapmam gerekirse bu Schecter olacaktır. Dediğim gibi elektro gitarların karakterlerine alışmak önemlidir. Ve ilk defa elektro alacak biri içinde ESP'nin bu modelini önermek bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası. Ha eğer ben yapabilirim, elimin yatkınlığı var diyorsan ESP tercih edebilirsin.

Schecter önerenler kervanına ben de katılayım o zaman. Alternatiflere açık mısınız? Açıksanız bütçenizi ve ikinci el alıp alamayacağınızı belirtin.

2 gitar da ikinci el zaten, 1200TL'ye amfisiyle birlikte alacağım. Çok uygunlar fiyat olarak, başka öneriniz varsa onlara da bakabilirim ama bütçem çok düşük. 2 yıldır klasik gitar çalıyorum, ESP çok zorlar mı?

Kasa şekli itibariyle bırakın klasik gitar çalmayı, halihazırda elektro gitar çalanları bile zorlayabilir. Alışılmaz bir durum mu, değil. İllaki alışırsınız. Amfileri bilmiyorum ama bu iki gitar ve bir amfi için 1200 TL oldukça iyi.

LTD nin o modeli bir arkadaşımda vardı. Deneme inkanım oldu. Bu zamana kadar çaldığım en rahat klavyeli gitarlardan biriydi. Schecterin klavyesi daha kalın ve bu kadar rahat olmayacak. Hız yapmaya da, ağır tonlara da çok müsait. Şeklinin alışılmışın dışında olması dişında sanıldığı gibi herhangi bir ergonomi sorunu yok. Üstelik 17. perdeden sonra diğer gitarların aksine parmaklarınızın ulaşması çok daha rahat. Bacağınıza rahatlıkla koyar çalarsınız. Eğer beğeniyorsanız kesinlikle alın.

Gitarda şöyle bir hasar varmış sesi etkiler mi? Sizce almalı mıyım?

Dosya Ekleri

• gitar.png
    gitar.png
    520,2 KB · Görüntüleme: 65
Gitarda şöyle bir hasar varmış sesi etkiler mi? Sizce almalı mıyım?
Böyle bir hazar kolay oluşmaz. Potanslar kırılmış, köprü çatlamış olabilir. Gitarı yüksekten düşürmüşse sap ile ilgili sıkıntılar oluşmuş olabilir. Gövde ile birleştiği yerde de muhtemelen çatlak vardır.
Ben almazdım.

Geri
Yukarı