SCSS ve Bootstrap

hussah

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, web geliştirmede kendime bir yol çizdim HTML CSS JavaScript ve React JS öğreneceğim fakat şu anda CSS'nin son kısmındayım, son kısımda scss var sonrasında da Bootstrap var. Sizce scss ve Bootstrap öğrenmeme gerek var mı, Bootstrap ile yapılabilecekleri React JS ile yapabilir miyim?

SCSS sadece CSS'e göre daha rahat geliştirme yapmanı sağlayan bir araç. Öğrenmek zorunda değilsin ama çok zor bir şey değil öğren yani. Bootstrap de css frameworkü react ile alakası yok. Onu da ezberlemene falan gerek yok işin olduğu zaman aç dokümantasyondan bak. Bazen frontend kısmını çok hızlı geliştirmek isteyeceğin projeler olur, cssle falan vakit kaybetmek istemezsin o zaman bootstrap kullanılır.

Bende SCSS ve tailwind arasında kaldım. Aslında SCSS tailwind ve Bootstrap hepsini bir kısa süre kullandım. Ama tailwind çok daha pratik geldi. Diğerlerini kullanasım gelmiyor :D

Bu arada SCSS büyük projelerde düzen açısından çok rahatlık sağlıyor. Tailwind ve Bootstrap'te bu düzen yok.

---

Tavsiyem şu olur, projelerinizde orta ve büyük ölçek çalışmalarınızda SCSS yazın.

Ama öğrenme aşamasında minik projeleriniz için tailwind kullanın. Veya Bootstrap. Bana tailwind daha iyi gelmişti, Bootstrap'e göre daha rahat CSS yazdığınızı hissediyorsunuz tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı