Sea of Thieves 0x80070005 Hatası

DashingCadogan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün Sea of Thieves isimli oyunu indirmeye çalışırken "0x80070005" isimli hatayla karşılaştım. Oyun yaklaşık 20 GB boyutlarında ve tam indirme bitmiş ve oyun yükleniyorken bu hatayı verdi. Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu Microsoft'un update mantığını anlayabilmiş değilim. Her update geldiğinde oyunu baştan tekrar indirtiyor yani her seferinde 19 - 20GB indirmek zorunda kalıyoruz. Oyun çok güzel ama bu sebeplerinden dolayı oyunu satın almadım. XBOX Pass ile 14 günlük deneme sürümü şeklinde oynamıştım. Bu sebepten dolayı artık oynamayı ya da satın almayı düşünmüyorum.

Soruna gelecek olursak bu hata bildiğimi ile ilgili internette kısa bir araştırma yapabilirsin. Büyük ihtimalle Microsoft destek bölümünde cevabı verilmiştir.

Bu gibi hatalarda Microsoft yazılımları dışında yazılım, DLL vs. kullanmayınız.

Alıntıdır.
  • Microsoft Security Essentials yazılımının bozuk indirilmesi ya da eksik kurulması.
  • Son Microsoft Security Essentials ile ilişkili yazılım değişikliğinden (yükleme ya da kaldırma) kaynaklanan, Microsoft Security Essentials kayıt defterinde bozulma.
  • Virüs ya da kötü amaçlı yazılım Windows dosyasını ya da ilişkili Microsoft Security Essentials program dosyalarını bozmuş.
  • Başka bir program kötü amaçlı olarak ya da yanlışlıkla Microsoft Security Essentials ile ilgili dosyaları silmiş.
"Hata 0x80070005” gibi Çalıştırma Hataları, çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle, bu hataların yinelenmesini önlemek için olası her nedenin sorun giderme işlemine tabi tutulması önem taşır.

Kaynak: Solvusoft

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı