Seagate Barracuda 1TB HDD Performans Düşüşü

EgeYourKill

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Seagate BARRACUDA 1TB 7200RPM NCQ SATA 3
Anakart
Msi B365Mp Pro
Öncelikle merhaba, dün ilk kez bilgisayarım da garip bir uğultu fark ettim ve gün içinde 1 kez mavi ekran hatası aldım. Bugün de 2 farklı oyunda crash yiyince ve aşırı performans hız kaybı yaşayınca üstüne bir kez daha mavi ekran yiyince sorunun kaynağını araştırmaya karar verdim. Bilgisayarda herhangi bir işlem yaptığımda HDD'den yüksek bir uğultu ve arada bir çıtırtı geliyor. Ben bilgisayarımı alalı tam 2 sene 3 ay oldu ve aldığından beri format atmadım evet belki kızacak kızacaksınız ama atmadım. Şimdi böyle bir sorunla karşılaştım ne yapmalıyım internetten baktığım kadarıyla bu HDD kaliteli bir model ve ömrü uzun ben format atmadığım için mi böyle oldu? Formatla düzeleceğine pek inanmıyorum ama yine de deneyeceğim sorun çözülmezse yeni bir HDD alacağım, benim hard diskim neden böyle oldu sizce? Ömrü uzun ve kaliteli bir marka olduğu söyleniyor gerçekten ömrü doldu mu, sizce ne yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD sıkıntılı bir model hocam. Çabuk eskiyorlar.

Rehber: Seagate Barracuda HDD'ler neden alınmamalı?

Crystal Disk İnfo ile kontrol edin diskinizi. Sağlığı çok düşmüşse ömrü bitmiştir maalesef.
Teşekkür ederim hocam yazıyı okudum ve muhtemelen ömrü doldu yarın ilk işim dediğiniz programı indirip testi yapmak. Yapınca tekrar dönerim teşekkür ederim :)

Crystal Disk İnfo ile kontrol edin diskinizi. Sağlığı çok düşmüşse ömrü bitmiştir maalesef.
Teşekkür ederim hocam yazıyı okudum ve muhtemelen ömrü doldu yarın ilk işim dediğiniz programı indirip testi yapmak. Yapınca tekrar dönerim teşekkür ederim :)

Evet hocam bugün test yaptım HDD ömrünü doldurmuş

Son düzenleme:

Geri
Yukarı