Seagate Barracuda 1TB HDD sürekli kapanıp açılıyor

Çağlargur

Hectopat
Yer
Erzincan
Daha fazla  
Öncellikle herkese merhaba. Geçen günlerde yeni bir ekran kartı aldım (Sapphire Pulse RX570 8g). Ekran kartımı taktığımda bir sorun yoktu güzel bir şekilde açıldı driverlarını kurdum ve sistem açıldı ama HDD sürekli durup tekrar çalışıyordu. Bu olay ekran kartını taktıktan sonra oldu. HDD boşta iken normal çalışıyor fakat yazma veya okumaya gelince kendini kapatıp tekrar açıyor.
Sistem özelliklerim:
-i3 6100 işlemci.
-600 Watt Everest PSU.
-Sapphire Pulse RX570 8G ekran kartı.
-WD Green 120 GB SSD.
-Seagate Barracuda 1TB HDD.

Aynı sorun bende de vardı kabloları kontrol et HDD Power kablosunu 5 kablolu olanı tak SATA kablosunu kontrol et veya değiştir PSU'da sorun olabilir onu da kontrol et güç seçeneklerinden otomatik HDD kapatmayı devre dışı bırak.

Aynı sorun bende de vardı kabloları kontrol et HDD Power kablosunu 5 kablolu olanı tak SATA kablosunu kontrol et veya değiştir PSU'da sorun olabilir onu da kontrol et güç seçeneklerinden otomatik HDD kapatmayı devre dışı bırak.

Hocam sorunu anladım şu şekilde diğer SATA güç kablolarını denedim birkaç tanesi düzensiz güç veriyor bir tanesini takip dosyalarımı aldım. En yakın zamanda yeni bir PSU alacağım. Everest pişmanlıktır.

Hocam sorunu anladım şu şekilde diğer SATA güç kablolarını denedim birkaç tanesi düzensiz güç veriyor bir tanesini takip dosyalarımı aldım. En yakın zamanda yeni bir PSU alacağım. Everest pişmanlıktır.

Normalde PSU değiştirmene gerek yok derdim ama Everest deyince şiddetle değiştirmeni öneriyorum.

Geri
Yukarı