Seagate Barracuda ST2000DM008 2TB HDD Alınır mı?

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Bilgisayarımda 500 GB HDD ve 250GB SSD var fakat benim için yeterli gelmiyor. Hem oyun hem de film/dizi depolayan birisi olarak oldukça sıkıntı çekmeye başladım. 1TB alacaktım fakat 100 lira daha koyarak 2TB alabileceğimi görünce 2TB almaya karar verdim. Biraz araştırdım ve fiyat/performans açısından gözüme en iyi gelen HDD bu oldu. 2TB olması ve 256MB cache olması aklımı çeldi biraz. Hepsiburada ve İncehesap sitelerinde yorumlara baktığımda kötü bir yoruma rastlamadım. Fakat burada bir kaç kişinin şikayetleri olduğunu gördüm. Bir arkadaş oyun yüklerken ve oynarken çok rahatsız edici bir sesin çıktığını belirtmiş. Konu hakkında ona da soru sordum ve cevap bekliyorum fakat başka kullanan ya da fikri olan varsa sizin de fikirlerinizi almak istedim.

Şimdi sorularım şunlar:

1- Bu harddiski kullanan, kullanmış olan var mı, eğer varsa ses veya farklı sorunlarla karşılaştınız mı?
2- İncehesap sitesinden almayı düşünüyorum. Daha önce buradan alışveriş yapanlar 14 gün içinde iade etme şanslarını kullanarak bir ürün iade ettiler mi? Site bu konuda zorluk çıkarıyor mu? (Eğer ses problemi ile karşılaşırsam ve çok rahatsız ederse ben de iade ederim çünkü.)
3- Sizce 100 lira daha az vererek 1TB WD Blue HDD almak mantıklı olur mu? Ben fiyat farkını uygun bulduğum için 2TB almaya karar vermiştim. Seagate markasına da güveniyordum şahsen ama WD disklere göre yorumları daha kötü. (Bütçem 400TL)
4- Son olarak 64MB önbellek ve 256MB önbellek arasında çok fark var mıdır?

Teşekkürler şimdiden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı