Seagate STEB4000200 HDD'nin Model Numarası

Hangisini alayım?

• ST4000DM004

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    1
  • Anket kapandı .

Mr. Baran

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Evet arkadaşlar ne işine yarayacak bu dediğinizi duyar gibiyim ama bi dinleyin :)

Elimde hali hazırda 4 TB Seagate ST4000DM000 kodlu disk var ve performansından çok memnunum. Arşivim dolduğu için bir adet Seagate marka 4 TB disk kesin olarak satın alacağım. ST4000DM000 kodlu diski zamanında ben 518 TL'ye aldım ama şu an mümkün değil o fiyata bulmam. (900 TL olmuş.) Alternatif model arayayım dedim ve 549 TL değerinde ST4000DM004 ile tanıştım. Fiyatı şahane geldi tam alıyordum Hepsiburada'dan bir baktım ki yine Seagate'e ait harici Expansion serisi STEB4000200 diye bir disk çıktı ve fiyatı şaka gibi 449 TL!

Şimdi ben bunu alıp dahili disk olarak bilgisayarımda kullanmak istiyorum ama merak ettiğim tek bir şey var o da STEB4000200'ün içinde hangi kodlu harddisk yatıyor? Üniversite hocamın WiFi özellikli Seagate harddiskin okuyucu kartı yanınca onun içindeki diski çıkarıp bilgisayarına takmıştık ve bilin bakalım ST4000DM000 kodlu disk idi. Önbelleği düşük mü, yüksek mi, performansı az mı, değil mi bilmek isterim.

Not: Ne bu Seagate sevdası demeyin arkadaşlar üç buçuk senedir kullanıyorum saat gibi çalışıyor o sürede 2 tane Toshiba 1 TB disk elimde patladı.

Evet görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar :)
Konuya kimse yanıt vermemiş ama olsun meraklısı varsa benim gibi 550 liraya satılan ST4000DM004 yerine 440 liraya aldığım harici diskin içinden yine ST4000DM004 çıktı ve dahili olarak bilgisayara taktım sonuç 440 liraya dahili süper bir 4 TB disk aldım ve 110 lira tasarruf ettim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı