Seagate vs Western Digital

berkezngn

Hectopat
Arkadaşlar oyun bilgisayarım için 2 TB HDD almak istiyorum. Genelde oyun oynuyorum ve sürekli oyun yükleyip siliyorum. Benim için hangi HDD daha performanslı ve uzun ömürlü olur? Kafamdaki HDD'ler bunlar. Sizin başka önerileriniz varsa yazabilirsiniz.

WD20EZBX alın, Seagate Barracuda serisine bulaşmayın.

Seagate özellikle Barracuda serisi sıkıntılı WD'den şaşma.

Not 2016'dan beri sadece SSD alıyorum her ne amaçla olursa olsun HDD devri 5 yıl önce bitti.

Sürekli oyun yükleyip sildiğim için bazı yerlerde HDD daha uzun ömürlü olur diyorlardı. 1300 TL HDD'ye vermektense SSD'yi daha iyi bir şey almak daha mı mantıklı sizce?

Sürekli oyun yükleyip siliyorum derken bunu neden yapıyorsun oyunları oynayıp bitirip silsen mesela Assasins creed odyssey 120 saat game play im var oyun anca bitecek. Birde HDD ile hangi yükleme süreleri ile boğuşacaksın.

Sürekli oyun yükleyip siliyorum derken bunu neden yapıyorsun oyunları oynayıp bitirip silsen mesela Assassin's Creed Odyssey 120 saat Game play im var oyun anca bitecek. Bir de HDD ile hangi yükleme süreleri ile boğuşacaksın.

Yeni oyunlar denemeyi seviyorum. Beğenmediğim oyunları silip yenisini yüklüyorum. Bu yüzden sürekli oyun yükleyip silmiş oluyorum. Sistemde 500 GB'lık bir M.2 SSD olacak zaten. Oyunları HDD'ye yükleyeceğim uzun ömürlü olmasından ve fiyat olarak da biraz daha uygun olmasından dolayı ekstra olarak HDD almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı