Seasonic M12II-750 Güç Kaynağı Fanının Aşırı Hızlı ve Sesli Çalışması

Asya Ay

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, sistemimde Seasonic M12II-750 750W model güç kaynağını kullanıyorum ve genel olarak çalışmasında hiçbir sorun bulunmuyor fakat oyun sırasında aşırı şekilde sesli çalışıyor. Tahminimce fanı son devirde çalışıyor. İlginç olan yanı ise güç kaynağının oyun sırasında buz gibi olmasına rağmen bu şekilde sesli çalışması. Yük altında ekran kartı 70, işlemcide 45 derece civarlarında çalışmakta. Sıcaklık konusunda herhangi bir sorunum olmamasına rağmen güç kaynağı bu şekilde hızlı ve gürültülü çalışıyor. Konu hakkında bilgisi olan var ise yardımcı olmasını rica ediyorum.

Cpu : Intel i7 6700K
Gpu : Msi R9 390
Mb : Gigabyte Z170X Gaming 7
Soğutucu : Corsair Hydro H110
Psu : Seasonic M12-II 750 750W 80+ Bronze Full Modüler

Güç kaynaklarının ısısı fazla olmasa bile, sistemin fazla güç çekmesinden dolayı da fan yüksek devirde çalışabilir.
Ancak, bu fanın çok görültü çıkarması anlamına da gelmez.
Sizin Pisu fanında sıkıntı olabilir. Garantisi var ise yollayın derim.

Afterburner üzerinden ekran kartının Core Clock ve Memory Clock değerlerinde ufak bir azaltma yaptım ve haliyle sıcaklık bir miktar azaldı. Yine aynı şekilde PSU'nın fanı da bir miktar yavaşladı, sessizleşti. Çare garanti olacak herhalde. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı