Seatools Bootable USB'den Boot Sorunu

Legendd

Kilopat
Ben bu programın USB ile çalışan sürmünü indirdim. HDD'nin kendi sitesinden. USB'ye yazdırdıktan sonra UEFİ Windows 10 kurulu sistemde çalıştırmaya çalıştığımda açılmadı. Eski Windows 7 kurulu PC'de çalıştı. Bunun çalışmama sebebe sistemde UEFİ açık olmasından dolayı mıdır? Bu UEFİ'yi birkaç dakikalığına kapatıp bunu çalıştırıp daha sonra tekrar UEFİ aktifleştirebilir miyim?

Bu programı UEFİ Windows 10 yüklü PC'de nasıl çalıştırabilirim? Bad sector hatalarını taramak ve düzeltmek için hangi seçenekleri kullanmalıyım? Programın windows versiyonunu kurdum. HDD hata olduğunu ve bu programın USB'den açılanını indirip düzeltmeye çalışmam gerektiği yazdı. O yüzden şansımı denemek istiyorum. HD tune, current pending sector diye 24 tane hata veriyor. Diski taradığımda 3 tane bad sector buldu. Seatools Bootable ile düzeltme şansım olabilir belki. Ancak dosyalara zarar gelmeden düzeltmem lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı