Sebepsiz Ekran Kararması

Mert Gül

Kilopat
Daha fazla  
Ekranım durduk yere kararıyor. Bu başlığı eskiden de açmıştım, çözüm bulamamıştık. Fakat sonradan ben bu sorunu çözdüm ve tamir ettirdim. Sorun RAM ve güç kaynağı imiş. Bu hata son zamanlarda tekrar etmeye başladı. Gene eski hali gibi, bozulmadan bir çözüm bulmak istiyorum. Ekran kararıyor, eğer müzik de dinliyorsam, cızırtılı bir ses çıkarıp müzik de duruyor. Sorun anakart diye düşünüyorum ama parça değişimi olmadan bu sorunu çözmeyi umuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu defa ekran kartı olabilir sorunun kaynağı. Neden PC özelliklerinizi belirtmiyorsunuz ?
Recep abi benim de buna benzer problemim var şöyle ki ; oyun oynarken (cs :go, league of legends ,team fortress 2 vs) bi 5-6 dk sorunsuz oynuyorum sonra ekran da kararma oluyor bi 30-40 sn ye sonra geri geliyor ve oyun sürem uzadıkça bu kararmalar sıklaşıyor, giderek fps düşüyor ve en sonunda mavi ekran veriyor ya da ekran donuyor hiçbişekilde işlem yapılamıyolar güç düğmesinden zorlayarak kapatıyorum ve bu olaylardan sonra yeniden başlattığımda windows açılış şeşi ve açıldıktan sonraki diğer sesler (oyun müzik vs ) cızırtılı geliyor. tekrar yeniden başlatınca düzeliyor sesler ancak nvidia kontrol panelinden oyunları ekran kartı yerine intel graphics e ayarladığım zaman bu şekilde oyundan kararmalar olmuyor cızırtılı sesler mavi ekran vs gibi sorunlar yaşamıyorum ama intel graphics le oynadığımdan dolayı doğal olarak güncel oyunlarda düşük fps lerde oynamak zorunda kalıyorum ve bu durum canımı sıkmaya başladı. Yani nvidia ekran kartında başlarda sorun yok ancak çok kısa bi süre sonra bu problemleri yaşıyorum. laptopun adaptör çıkışındaki kabloda da kopukluk var. Bir kaç forum sitelerinde araştırdım söylenilenler; ekran kartının yeterli şekilde beslenmemesi, ekran kartında problem olması ya da ısınma problemi. Abi sorunla acil ilgilenirsen çok sevinirim. Laptop modeli Asus N55SF özellikler 8 gb ram. işlemci intel i7 2670QM, ekran kartı nvidia gt 555m
WP_20171020_23_58_20_Pro.jpg

Selam Aleyküm
benimde 1-2 aydır ekranım aniden ya beyaz ya mavi yada siyah oluyor hiç bir işlem yapamıyorum.
pc yi açarken 3 defa sürekli böyle oluyor daha sonra olmuyor. masaüstü bilgisayırım 5 ay önce vatan bilgisayardan parçalarını sipariş ettim, bilgisayarcı da topladı parçaları
Sistem özeliklerim
Anakart : a320m pro
işlemci : ryzen5 2600
Ekran kartı : rx570 8gb oc
ram : Corsair 8 gb 3000mhz
ssd : wd 240 gb
kasa : frisby 8860g 650w

hangi parça sıkıntı yapıyor lütfen yardımcı olun, garantiye göndereceğim olmasa

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı