Şehirlerarası seyahat için HES kodu yeterli mi?

Hacen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Aktarmalı olarak 2 otobüsle yolculuk yapmam gerekiyor fakat aşılı değilim. Süresiz HES kodum var. Otobüslerde sıkıntı yaşar mıyım?

Aşı kartı veya negatf PCR testi göstermeniz gerekiyor. HES koduyla otobüse binemezsiniz. Bende üniversite için otobüs kullanıcağımdan biliyorum.

Ben de öğrencilerin üniversiteye gitmesi için HES kodu yeterli diye biliyordum. Yani PCR'dan muaflar diye biliyordum geçici bir süreliğine. Konu dışı olabilir ama üniversiteler ne zaman açılacak bilen var mı?

Ben şu anda lise 3 öğrencisiyim, 16. Yaşım bir hafta sonra dolacak. Bu yüzden aşı olmamıştım. Birkaç gün önce 12 yaşa indi sanırsam. Aşı kartı alabilmek için 2. doz aşı olmak gerek yani yine belirli bir süre gerekiyor. Tek yolu PCR testi yaptırmak mı? Birkaç gün içinde acil olarak otobüs kullanmam lazım.

Ben şu anda lise 3 öğrencisiyim, 16. yaşım bir hafta sonra dolacak. Bu yüzden aşı olmamıştım. Birkaç gün önce 12 yaşa indi sanırsam. Aşı kartı alabilmek için 2. doz aşı olmak gerek yani yine belirli bir süre gerekiyor. Tek yolu PCR testi yaptırmak mı? Birkaç gün içinde acil olarak otobüs kullanmam lazım.

Aşı kartı için büyük ihtimalle 2.doz gereklidir ama emin değilim. Ben senin yerinde olsam gider PCR testimi olurdum. Test için son anı bekleme, testin çıkma süresi belki seni sıkıntıya sokabilir.

Ben de öğrencilerin üniversiteye gitmesi için HES kodu yeterli diye biliyordum. Yani PCR'dan muaflar diye biliyordum geçici bir süreliğine. Konu dışı olabilir ama üniversiteler ne zaman açılacak bilen var mı?

Üniversiteden üniversiteye değişiyor benim üniversitem 27 Eylül'de açılıyor bir arkadaşımın ki Ekim'de açılıyor. Ama büyük ihtimalle seninki de 27 Eylül'de açılır başka tarihte açılan üniversite sayısı az.

Geri
Yukarı