Senpai, trojan olarak algılanıyor

TheHope0

Hectopat
Öncelikle herkese iyi günler. Senpai adlı bir aplikasyon var, bilenleriniz vardır. Bu aplikasyon, örnek olarak Valorant'ta mesela bomba kaç saniye kalmış sesli olarak söylüyor vb.
Setup dosyasını indirdiğimde; bilgisayar, bunu trojan virüs (ciddi tehdit) olarak algılıyor ve direkt siliniyor. Bu programa güvenmeli miyiz?

Ben böyle programları tavsiye etmiyorum yukarıdaki arkadaşında dediği gibi kullanışlı değil ama güvenlik açısından bir problem yok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Peki bu şekilde trojan olarak yakalanması nasıl bir durum?
Bilgisayar kasasına zararsız bir sinek girse, Onu da tehdit olarak algılar bu virüs programları. 2007 ile 2009 arası kullanmıştım virüs programları, Ota,çalıya her şeye virüs var diyordu. 2010'dan sonra hiç mi hiç virüs programları kullanmadım kafa rahat.
Daha önce kullanmadığım bir program ve detaylı bilgim yok. O yüzden sormam gerekti.

İlginç, Windows Defender bende de aynı şekilde trojan olarak algıladı. Virustotal sonuçları da aşağıdaki gibi:
1630531160653.png

Peki bu şekilde trojan olarak yakalanması nasıl bir durum?

Daha önce kullanmadığım bir program ve detaylı bilgim yok. O yüzden sormam gerekti.

Şifreleme yapılan site bağlantıları gibi etkenler virüs olarak algılayabiliyor şahsen bu durumu bende kendi uygulamamda yaşıyorum.

SenpAI.GG herhangi bir virüs içermiyor fakat bazen Windows Defender'ya da bazı virüs programları tarafından güvenlik protokollerinden kaynaklı bir uyarı alabiliyor. Bu sorunu çözmek için çalışıyorlarmış, siz güvenle indirebilirsiniz :)

Geri
Yukarı