SEO Taktikleri

Bayağı uzun zaman olmuş bu konu hakkında fakat yeni gelen arkadaşlar için yararlı bir bilgi olsun SEO hakkında bayağı bir bilgi edindim 1 ay öncesine fakat herkes genelde SEO hakkında gereksiz bilgiler veriyor bunu doğrudan öğrene bilmek için yabancı kaynakları kontrol etmenizde yarar var. Biraz önce bir SEO sayfası gördüm dış kaynaklardan alınma net bilgilerle yazan bir SEO sitesini buldum ve okuduğum içerikler gerçekten de çok iyi konuya değinmişler bunu sizlere paylaşmak istiyorum sizin için yararlı bir bilgi olacak arkadaşım. Sitenin adresi: SEO Teknikleri Nelerdir? ve başka kaynaklarada bakabilirsiniz tek kaynak üzerinden gitmek yanlış olur.

Son düzenleme:
Google bir içeriğin arama sonuçlarındaki yerini belirlemek için o içeriği 200’ün üzerinde kriter çerçevesinde inceler. Peki nedir bu google sıralama kriterleri ? Google bir içeriğin sıralamasını belirlerken en çok hangi kriterlere dikkat eder ? Işte bazı faktörler:

1- Domain Yaşı: Domain yaşınız artıkça, google gözündeki itibarınızda doğru orantılı olarak artacaktır.

Ancak, 6 aylık ve 1 yıllık iki domain arasındaki fark, Matt Cutts tarafından yok denecek kadar az olarak ifadelenmiştir.

2- Anahar Kelimenin Domainde Yer Alması: Eskisi kadar olmasada, anahtar kelimenizin domain isminizde yer alması, google’ın sıralama kriterleri arasında hala oldukça önemli bir yere sahip.

Örnek: Bir kuaför dükkanının web site domain adresinin www.xxxkuafor.com olması gibi. Yani sitenin hangi konuyla / işle alakalı olduğunun domain adresinden anlaşılması.

3- Anahtar Kelimenin Domain’in İlk Kelimesi Olması: Google’ın anahtar kelimeye domain adresinde yer vermekten daha önemli gördüğü kriter ise, kullandığınız anahtar kelimeyi domain adresinin en başında kullanmak.

4- Domain Tescil Süresi: 1 yıllık satın alınmış domain adreslerinin çoğunun 1 yıl sonunda tescil sürelerinin uzatılmaması durumundan dolayı, google sadece 1 yıllığına tescil edilmiş domain adreslerine edindiği tecrübe ve istatistikler doğrultusunda büyük olasılıkla yenilenmeyecek düşüncesiyle bakıp, güven duymuyor.

Geri
Yukarı