Şerit Led Bağlantısı

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Merhabalar. Heves ettim ve odama led döşemeye karar verdim. Pek elektrikten anlayan birisi değilimdir. İnternetten birkaç video inceledim ve gereken malzemeleri aldım. Malzemeler şu şekilde:

12647682_1107032702654482_2012456643_n.jpg

Sorum şu ki ben şimdi ne yapacağım :D ?

@BilgisayarKurdu @er36po ağabeylerim yanlış hatırlamıyor isem siz bu işe ilgilisiniz.

Led'in + ve - uçlarını adaptörün + ve - uçlarına bağlayacaksın başka bir devre yoksa.

@Asım Demir birkaç sorum var hocam. Adaptörün + ve - uçları nerede ? İçini açmam gerekiyor mu ? Ayrıca ben kablo aldım lakin neye yarayacak bu kablo ? Ledi kesip başka bir ledle arasında bağlantı sağlamak için mi ?

Son düzenleme:
Adaptörün ucunu keseceksin. 2 tane kablo göreceksin. Kırmızı ve siyahtır genelde. Kırmızı olan +, siyah olan -.

Furkan Kocataş Şöyle söyleyim bu konuda defalarca cevap yazdım ve elektronik bölümünde yığınla kaynak var. Keşke konu açmadan önce biraz araştırsaydın.

Şimdi soruna geçelim. Adaptörün içini açmana gerek yok + ya da - olduğunu öğrenmen için. Soketin hemen arkasından kabloyu kes kırmızı ve siyah kablo olacak. Siyah olan şase yani - kırmızı da +. Sonra Led şeritte de aynı şekilde iki kablo var. Kırmızı ve siyah. Kırmızı kırmızıya siyah siyaha bağlarsın çalışır. Bazen firimalar bunu ters de yapabiliyor. Eğer çalışmazsa ters bağlarsın. Ölçü aleti varsa işin daha kolay olur.
//
Asım Demir de cevaplamış zaten.

Teşekkür ederim yaptım. Lakin kablo biraz uzun ve ben bunu parçalara bölmek istiyorum kablomda var. Bölersem bölünen uç ile kabloyu diğer lede mi aktarmam gerekiyor ?

Teşekkür ederim yaptım. Lakin kablo biraz uzun ve ben bunu parçalara bölmek istiyorum kablomda var. Bölersem bölünen uç ile kabloyu diğer lede mi aktarmam gerekiyor ?

Kardeş kabloyu kesmene gerek yok jack ın dışındaki metal kısım - , içindeki metak kısım da + kesmemeni tavsiye ederim daha sonra lazım olabilir.

Ayrıntılı anlatırsan yardımcı olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı