Şerit LED bükmek

dikkatet3806

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar linkteki şerit LED'i alıp çalışma masasına döşemeyi düşünüyorum. Altına ve kenarlara. Duvara yansıması için vs. şimdi asıl sorum 1 metre kesip masanın altına 3 parça yapıştıracağım. Yanlarına da aynı şekil keseceğim. Şimdi 5 parça haline getireceğim 1 metre kesip kesip. Onları nasıl bağlayacağım? Bağladıktan sonra kesilme gibi sorun olur mu? Bilerek 3 çipli alıyorum kaliteli olması için. .

Eğer masanız müsaitse LED'lerin hepsinin kablosunun bir ucunu birbirine bağlayıp diğer kalan 2 ucu güç kaynağına bağlayarak halledebilirsiniz.

Hocam üzerinde belli noktalarda kesme yerleri var. Oralardan kesebilirsin. Birleştirme konusuna gelecek olursak. Lehimle birleştirebilirsin. Lehim makinen, lehim telin ve lehim yapmayı bilmen gerek.

Eğer masanız müsaitse LED'lerin hepsinin kablosunun bir ucunu birbirine bağlayıp diğer kalan 2 ucu güç kaynağına bağlayarak halledebilirsiniz.
Masa 150x75 boyutunda. Kesmeden hafifçe büksem. Mesela masanın altını büksem 4 metre yapsam. 1 Metreyi kesip duvara bakan tarafa yapıştırsam nasıl yaparım?
Hocam üzerinde belli noktalarda kesme yerleri var. Oralardan kesebilirsin. Birleştirme konusuna gelecek olursak. Lehimle birleştirebilirsin. Lehim makinen, lehim telin ve lehim yapmayı bilmen gerek.
Maalesef bilmiyorum.

Arkadaşlar aklımdaki şu. Masanın altına 3 metre yapıştırıcam hafifçe büküp. Masanın duvara bakan kısmına da 2 metre yapıştırıcam. 150 boyutunda olduğu için hafif artacak ve ben onları yanlara doğru da yapıştırıcam. Lehimsiz olmuyor mu?
Hocam bunla olmaz mı dediğim işlem.
Ledlerde çok aralık olmayacak bu aparat yeter o mesafeye.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı